KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - KRAINA CUDÓW

18.05. godz. 14:00
 

USA, Hiszpania 2019; animowanby; reż. Dylan Brown; polski dubbing: dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 86 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy).

Kolorowa, magiczna animacja. June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.

 

 

Dylan Brown

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - TRZY KROKI OD SIEBIE

18.05. godz. 15:30
 

USA 2019; melodramat; reż. Justin Baldoni; obsada: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse, Moises Arias, Kimberly Hebert; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 116 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie).

 

Stella Grant (Haley Lu Richardson) już za chwilę będzie miała siedemnaście lat… Jak każda nastolatka nie odrywa się od laptopa i z całego serca kocha swoich najlepszych przyjaciół. Od innych nastolatek odróżnia ją jednak to, że większość życia spędza w szpitalu, cierpiąc na mukowiscydozę. Jej życie to zwyczaje, zasady i samokontrola – to dzięki nim żyje. Wszystko to zostanie poddane wielkiej próbie, gdy pozna czarującego Willa Newmana (Cole Sprouse), również pacjenta szpitala. Ich rodzącą się bliskość torpeduje… dystans, który muszą od siebie zachować – trzy kroki – aby nie pogorszyć swej sytuacji zdrowotnej. Tylko jak to zrobić, kiedy uczucie zaczyna wymykać się spod kontroli? A do tego Will nie chce się leczyć, nie wierzy w życie odmierzane dystansem trzech kroków. To właśnie Stella spróbuje wszystkiego, by zawalczył o życie i zdrowie. Ale czy uda się ocalić kogoś, kogo kochasz, jeśli nawet nie możesz go dotknąć?

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PODŁY, OKRUTNY, ZŁY

18.05. godz. 17:30
 

USA 2019; thriller, kryminalny; reż. Joe Berlinger; obsada: Zac Efron, Lily Collins, John Malkovich, Jim Parsons, Angela Sarafyan; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 108 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, seniorzy, studenci).

 

Niewinna twarz Teda Bundy'ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

 

 

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - SMĘTARZ DLA ZWIERZĄT

18.05. godz. 19:30
 

USA 2019; horror; reż. Kevin Kolsch, Dennis Widmyer; obsada: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow, Jate Laurence, Hugo Lavoie, Lucas Lavoie; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 101 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, seniorzy, studenci).

Film na podstawie kultowej powieści Stephena Kinga. Dr Louis Creed (Jason Clarke), po przeprowadzce z żoną (Amy Seimetz) i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada (John Lithgow). Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje... Czasem lepiej pozwolić umarłym pozostać martwymi... 

 

 

 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

KONSTYTUCJA

07.05. godz. 18:00
 

Chorwacja, Czechy, Macedonia, Słoweinia 2016; komediodramat; reż. Rajko Grlić; obsada: Nebojsa, Glogovac, Dejan Acimovic, Ksenija Maroinkowic; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 90 min., bilet: 5,00 zł.

 

Vjeko, nauczyciel historii, mieszka w 4-pokojowym pięknym mieszkaniu na II piętrze. Ante, policjant, razem z żoną zajmują malutkie mieszkanko w suterenie. Poza poziomem wykształcenia i statusem materialnym różni ich znacznie więcej: Vjeko jest homoseksualistą i chorwackim nacjonalistą; Ante to Serb, który zamieszkał w Zagrzebiu po ślubie z Chorwatką, i choć walczył w konflikcie serbsko-chorwackim przeciwko Serbom, wciąż przekonuje się, że demony przeszłości obu narodów ciągle mają się dobrze. 
Czy jest możliwe, żeby tych troje, których dzieli prawie wszystko, a łączy jedynie mieszkanie we wspólnej kamienicy, zaczęli dostrzegać w sobie po prostu ludzi?
Wzruszający i zabawny film o burzeniu murów i trudnej drodze do zaakceptowania Innego.

 

WROTA BOHATERÓW

09.05. godz. 18:00
 

Chiony, Francja, Kambodża 2016; fantasy, przygodowy; reż. Matthias Hoene; obsada: Uriah Shelton, Ni Ni, Mark Chao, Dave Bautista; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 102 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jack jest maniakiem gier video i spędza przed komputerem każdą wolną chwilę, wcielając się w postać Czarnego Rycerza, który ratuje cesarskie Imperium przed zakusami złowrogich sił. Pewnego dnia wirtualna rzeczywistość, którą znał tylko z ekranu komputera, wchłania go i przenosi do świata pełnego przygód, czarów i magicznych istot. Jego śladami rusza potężny mściciel, który podejrzewa, że chłopak może być legendarnym wojownikiem kung-fu. Jack musi odnaleźć w sobie siłę Czarnego Rycerza, który do tej pory był tylko postacią z komputerowej gry, stanąć w obronie Imperium i uratować piękną księżniczkę.

HAPPY OLO - POGODNA BALLADA O OLKU DOBIE

14.05. godz. 18:00
 

Polska 2017; biograficznby; reż. Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 62 min., bilet: 8,00 zł.

W 2010 roku jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy wybrzeżami Afryki i Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. 3 lata później przepłynął Atlantyk od portu w Lizbonie do przylądka Canaveral w USA. Po następnych 3 latach po 110 dniach samotnej żeglugi zakończył w Le Conquet we Francji swoją trzecią podróż przez Atlantyk, rozpoczętą w Nowym Jorku. Imponujące? A jeśli dodać do tego, że przed chwilą skończył siedemdziesiątkę…?
Aleksander Doba. Happy Olo. Zarażający optymizmem jeden z najwybitniejszych polskich podróżników, który swoim życiem zaświadcza, że młodość kończy się po osiemdziesiątce. Albo i później…

 

LABIRYNT KŁAMSTW

16.05. godz. 18:00
 

Niemcy 2014; dramat; reż. Giulio Riccarelli; obsada: Johann Fehling, Andre Szymanski, Friederike Becht, Johannes Krisch; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 112 min., bilet: 5,00 zł.

 

Niemcy rok 1958, czas odbudowy i cudu gospodarczego. Młody ambitny prokurator Johann Radmann przypadkowo trafia na zeznanie oskarżające nauczyciela z gimnazjum o to, że podczas wojny jako członek Waffen-SS był strażnikiem w Auschwitz. W tym czasie była to nazwa, o której wielu w ogóle nie słyszało, a jeszcze liczniejsi chcieli jak najszybciej o niej zapomnieć. Niewiele słyszał o niej również sam Johann, który teraz stopniowo zaczyna zapoznawać się z horrorem KL Auschwitz. Jego żarliwość natrafia na konsekwentny opór: prawdy nie chcą ani sami Niemcy, ani alianci, którzy mają teraz na głowie innego wroga. Zagłębiając się coraz bardziej w labirynt kłamstw, półprawd i przemilczeń, Radmann stopniowo traci przyjaciół, kolegów i sprzymierzeńców. Jednak to, co w końcu ujawni, odmieni kraj na zawsze…

 

GWIAZDY

21.05. godz. 18:00
 

Polska 2017; biograficzny, sportowy; reż. Jan Kidawa-Błoński; obsada: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak, Magdalenba Cielecka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 102 min., bilet: 5,00 zł.

 

Opowieść o Janie Banasiu - słynnym prawoskrzydłowym reprezentacji Polski, którego gol dał Polakom prowadzenie w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku. Świetnie opowiedziana historia wielkiej przyjaźni, jeszcze większej miłości do kobiety - i miłości największej, do piłki nożnej.

MARY'S LAND. ZIEMIA MARYI

23.05. godz. 18:00
 

Hiszpania 2019; rel;igijny; reż. Juan Manuel Cotelo; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 115 min., bilet: 8,00 zł.

 

Juan Manuel Cotelo jako adwokat diabła wyrusza w podróż dookoła świata, by spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Podróż kończy w miasteczku Medziugorje, miejscu kultu religijnego znanym od lat 80., kiedy to szóstce dzieci miała się tam objawić Matka Boża.

 

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

28.05. godz. 18:00
 

Belgia, Francja, Niemcy, Polska 2016; biograficzny, dramat; reż. Marie Noelle; obsada: Karolina Gruszka, Charles Berling, Arieh Worthalter, Izabela Kuna, Piootr Głowacki; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Opowieść o życiu wielkiego naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków - polonu i radu. Portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym zdolnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Film Marie Noelle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy - czułej matki, kochającej żony, a przy tym kobiety charyzmatycznej i zdecydowanej.

 

W STRONĘ MORZA

30.05. godz. 18:00
 

Francja, Hiszpania, Włochy 2004; dramat; reż. Alejandro Amenabar; obsada: Javier Bardem, Rueda Belen, Lola Duenas, Mabel Rivera; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 120 min., bilet: 5,00 zł.

 

Bezpośrednią inspiracją do zrealizowania filmu była dla reżysera Alejandro Amenabara lektura książki "Letters From Hell" (1996) Ramona Sampedro, 50-letniego byłego marynarza, który jako 20-latek po niefortunnym skoku do wody doznał czterokończynowego paraliżu i kolejne 30 lat życia, aż do śmierci, spędził przykuty do łóżka i skazany na całkowitą zależność od innych. Mimo że otoczony miłością najbliższej rodziny i przyjaciół, latami ubiegał się o zgodę na eutanazję - wolał umrzeć, niż żyć życiem pozbawionym godności. 
Amenabar stawia w swoim filmie pytanie o prawo do decydowania o sobie w sprawach ostatecznych, o prawo do godnej śmierci, i choć przedstawia racje obu stron, zdecydowanie solidaryzuje się z tymi, dla których "życie to prawo, a nie obowiązek". Jednocześnie "W stronę morza" to, jak powiedział odtwórca głównej roli Javier Bardem, "hołd złożony wolności i miłości". Wybitne, poruszające kino z wielkimi aktorskimi kreacjami.
Oscar 2005 za najlepszy film nieanglojęzyczny.