KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - CHŁOPIEC Z BURZY

9.02. godz. 12:00
 

Austarlia 2019; familijny; reż. Shawn Seet; polski dubbing: dozwolony od 7 lat, czas projekcji 99 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PRZEDPREMEROWO!!! JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 3

9.02. godz. 14:00
 

USA 2019; animowany, familijny; reż. Dean DeBlois; polski dubbing: dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 104 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie).

 

Witamy (ponownie!) w krainie wikingów i dzikich smoków! Kolejne szalone przygody Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci z przebojowej serii filmów animowanych "Jak wytresować smoka". Dwie pierwsze części serii (obsypane nagrodami, w tym nominacjami do Oscara®) przyciągnęły do kin tłumy fanów (w każdym wieku) i zarobiły ponad 1,1 miliarda dolarów!

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - MISZMASZ CZYLI KOGEL MOGEL 3

9.02. godz. 16:00; 20:00
 

Polska 2019; komedia obyczajowa; reż. Kordian Piwowarski; obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 93 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, seniorzy, studenci).

 

Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PLANETA SINGLI 3

9.02. godz. 18:00
 

Polska 2019; komedia romantyczna; reż. Sam Akina, Michał Chaciński; obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Danuta Stenka, Tomasz Karolak, Piotr głowacki, Borys Szyc; dozwolony od 12 lat; bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, seniorzy, studenci).

 

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dlasyna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka. 

 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

FERIE Z KINEM ŁDK

GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR

05.02. godz. 18:00
 

Polska 2017; komedia, muzyczny; reż. Michał Rogalski; obsada: Paweł domagała, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski, Piotr Rogucki, Agnieszka Więdłocha; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 112 min., bilet: 5,00 zł.

 

Piątka przyjaciół chciała przed laty wstrząsnąć polską sceną metalową jako zespół Exterminator, jednak czas pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Dawny lider zespołu Marcyś pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z dziewczyną. Wirtuoz gitary Lizzy jest szeregowym pracownikiem banku. Basista Jaromir codziennie podbija kartę w fabryce, gdzie zarabia na utrzymanie żony i trójki dzieci. Perkusista Makar przebywa w zakładzie psychiatrycznym, a ostatni członek zespołu Cypek zginął tragicznie na budowie w Anglii. I pewnie ich życie utartymi torami toczyłoby się kolejne lata, gdyby nie pani burmistrz, która obiecuje wesprzeć dawnych przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.
Kultura na prowincji pokazana w krzywym (?) zwierciadle, celne obserwacje obyczajowe, świetne aktorstwo i bardzo dużo dobrej muzyki - jedna z najlepszych polskich komedii ostatnich lat.

 

IDA

07.02. godz. 18:00
 

Dania, Polska 2013; dramat; reż. Paweł Pawlikowski; obsada: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 80 min., bilet: 5,00 zł.

 

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

ATLAS CHMUR

12.02. godz. 18:00
 

Hongkong, Niemcy, Singapur, USA 2012; science fiction, dramat; reż. Lilly Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer; obsada: Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Jim Sturgess, Doona Bae, Hugh Grant; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 145 min., bilet: 5,00 zł.

Sześć nowel, sześć przeplatających się historii. Akcja pierwszej rozgrywa się w roku 1846 na statku płynącym przez Ocean Spokojny, ostatnia - prawie 500 lat później, w postapokaliptycznej przyszłości. 
Wizjonerska ekranizacja bestsellera Davida Mitchella, imponująca wizualnie podróż przez czas i przestrzeń, w której wszystkie decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość i przyszłość. W zmieniających się realiach (od ery niewolnictwa do dystopii po Upadku) stałe jest jedno: miłość i śmierć, strach i odwaga, wina i odkupienie.
Wirtuozerskie aktorstwo gwiazd światowego kina, z których każda występuje w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach.

 

WALENTYNKI - ZAWSZE JEST CZAS NA MIŁOŚĆ

14.02. godz. 19:00
 

Belgia, Wielka Brytania 2017; komedia, obyczajowy; reż. Joel Hopkins; obsada: Diane Keaton, Brendan Gleeson, Lesley Manville, Jason Watkins, JAmes Norton; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 98 min., bilet: 5,00 zł.

 

Emily Walters, niezbyt pragmatyczna starsza pani, która niedawno owdowiała, poznaje pewnego dnia ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta. Wkrótce Donald staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Donald okazuje się być wrażliwym romantykiem, a ich nietypowa relacja powoli przeradza się w coś więcej.

 

KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA

19.02. godz. 18:00
 

Francja, Japonia, Niemcy 2015; dramat; reż. Naomi Kawase; obsada: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kvara Uchida, Miki Mizuno; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 109 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sentaro dzierżawi malutki bar, w którym serwuje przekąski dorayaki - małe naleśniki z pastą z czerwonej fasoli. Sentaro żyje bez radości, nie widzi kwitnących wiśni, nie słyszy śpiewu ptaków ani szumu wiatru, nie dostrzega piękna świata, który go otacza… aż do dnia, w którym zatrudnia jako pomoc uśmiechniętą i upartą starszą panią Tokue, mistrzynię w robieniu pasty z czerwonej fasoli. Pani Tokue jest pełna zrozumienia i miłości do wszystkiego wokół: ludzi, drzew, ptaków, a nawet fasoli, z którą rozmawia podczas procesu, a właściwie misterium jej przyrządzania. Z dziecięcą bezpośredniością otwiera oczy i serca ludzi podobnie samotnych jak Santaro, ogrzewa ich swoją pogodą ducha. Mały biznes zaczyna rozkwitać…
Powolne, wyciszające kino o radości czerpanej z rzeczy prostych i o przełamywaniu samotności.

 

FRANTZ

21.02. godz. 18:00
 

Francja, Niemcy 2016; dramat; reż. Francois Ozon; obsada: Paula Beer, Pierre Niney, Ernst Stoetzner, Marie Gruber, Anton von Lucker; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 113 min., bilet: 5,00 zł.

 

Anna jest młoda, piękna i w niekończącej się żałobie - kolejny rok opłakuje Franza, narzeczonego, który zginął w okopach I wojny światowej. Pewnego dnia na cmentarzu zastaje nad jego grobem nieznajomego młodego mężczyznę. To Adrien, Francuz, który, jak twierdzi, przed wojną przyjaźnił się z Frantzem, a teraz przyjechał złożyć kwiaty na jego grobie i poznać jego bliskich. 
Z biegiem czasu między Anną i Adrienem zaczyna się rodzić osobliwa więź: on, podobnie jak ona jest delikatny, wrażliwy, obdarzony artystyczną duszą, i podobnie jak ona pogrążony w żałobie po Franzu. Tyle tylko, że nie do końca wiadomo, czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje…
Piękny, subtelny traktat o prawdzie i kłamstwie, winie i przebaczeniu.

JAK DOGONIĆ SZCZĘŚCIE

26.02. godz. 18:00
 

Kanada, Niemcy, RPA, Wielka Brytania 2014; komediodramat; reż. Peter Chelsom; obsada: Simon Pegg, Rosamund Pike, Stellan Skarsgard, Jean Reno, Toni Collette; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 114 min., bilet: 5,00 zł.

 

Hector to psychiatra wiodący miłe, uporządkowane życie. Jego świat, bezpieczny i przewidywalny, opiera się na błogiej rutynie, podobnie jak świat jego dziewczyny, pracownicy korporacji. A jednak Hector czuje, że praca przynosi mu coraz mniej satysfakcji - on, lekarz-psychiatra, nie umie uszczęśliwiać pacjentów… Cóż, chyba dlatego, że sam nie wie, co to jest szczęście.
Pewnego dnia niespodziewanie dla wszystkich porzuca swoje wygodne życie i wyrusza w samotną podróż w poszukiwaniu definicji prawdziwego szczęścia.

 

LETNIE PRZESILENIE

28.02. godz. 18:00
 

Niemcy, Polska 2014; wojenny, dramat; reż. Michał Rogalski; obsada: Filip Piotrowicz, Jonas Nay, Urszula Bogucka, Maria Semotiuk, Bartłomiej Topa ; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 116 min., bilet: 5,00 zł.

 

Romek i Guido mają po siedemnaście lat i życie przed sobą. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych nadających jazz i skrycie podkochuje się w pięknej France. Romek pomaga matce, pracując jako pomocnik maszynisty i, podobnie jak Guido, interesuje się Franką. Drogi tych trojga przetną się ze sobą i zapętlą w dramatyczny węzeł.