KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - CORGI, PSIAK KRÓLOWEJ

07.04. godz. 14:15
 

Belgia 2019; familijny; reż. Ben Strassen, Vincent Kesteloot; polski dubbing: dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 88 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy).

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - KURIER

07.04. godz. 16:00
 

Polska 2019; historyczny, sensacyjny; reż. Władysław Pasikowski; obsada: Philippe Tłokiński, Julie Engelbrecht, Patrycja Volny, Jan Frycz, Rafał Królikowski, Cezary Pazura, Adam Woronowicz; dozwolony od 13 lat, czas projekcji 114 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie).

 

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów "Jack Strong" i "Pitbull. Ostatni pies" to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego "Kuriera z Warszawy". Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski: "Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych" – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta "Kuriera". Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński ("Belfer" w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny ("1983" – pierwszy polski serial Netflixa) oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki i Jan Frycz. 

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - CIEMNO, PRAWIE NOC

07.04. godz. 18:00
 

Polska 2019; thriller, kryminalny; reż. Borys Lankosz; obsada: Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Agata Buzek, Roma Gąsiorowska, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Piotr Fronczewski; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 114 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, seniorzy, studenci).

 

Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator – "Ciemno, prawie noc" w reżyserii Borysa Lankosza ("Ziarno prawdy", "Rewers"). Film produkują Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham ze studia Aurum Film, producenci wielokrotnie nagradzanej "Ostatniej Rodziny". Scenariusz "Ciemno, prawie noc" to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy. W roli dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wcieli się Magdalena Cielecka. W gwiazdorskiej obsadzie znajdują się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas...

 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

APARTAMENT

02.04. godz. 18:00
 

Polska 2015; biograficzny; reż. Maciej Czajkowski, Przemysław Hauserdozwolony od 12 lat, czas projekcji 67 min., bilet: 5,00 zł.

 

"Apartament" daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Jana Pawła II takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań papieża. W filmie usłyszymy między innymi wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat - począwszy od czasów krakowskich aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mariego - osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocci oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać papieża w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz Piotr Kraśko.

 

BABY SĄ JAKIEŚ INNE

04.04. godz. 18:00
 

Polska 2010; komedia; reż. Marek Koterski; obsada: Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Michał Koterski, Małgorzata Bogdańska; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 90 min., bilet: 5,00 zł.

 

Adam i Pucio jadą samochodem przez noc, snując gorzkie rozważania na temat kobiet. 
Dedykowany "Babom" film Marka Koterskiego to przewrotna, oparta praktycznie tylko na dialogach głównych bohaterów próba zdefiniowania różnic między kobietami i mężczyznami. I choć prześmiewcze komentarze i oceny Adasia i Pucia mają dowieść, że baby są jakieś gorsze, w efekcie wychodzi na to, że może i są jakieś inne, ale nie bardziej niż faceci, no a poza tym żyć się bez nich nijak nie da.

MATKA

09.04. godz. 18:00
 

Estonia 2016; dramat; reż. Kadri Kousaar; obsada: Tina Maelberg, Anders Tabun, Andres Noormets, Sim Maaten;   dozwolony od 16 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 8,00 zł.

Matka Lauriego opiekuje się swoim dorosłym synem od czasu, gdy zapadł w śpiączkę po tym, gdy ktoś go postrzelił. Kto? Nie wiadomo. Dlaczego? Też nie wiadomo. Teraz świat Lauriego zredukował się do małego pokoju i kilkorga ludzi, którzy wpadają go odwiedzić: dyrektora i uczniów ze szkoły, w której pracował przed wypadkiem, znajomych, narzeczonej, opiekującej się nim lekarki i policjanta, który prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczego postrzelenia. Wszyscy oni przychodzą do niego trochę po to, żeby sprawdzić, jak się czuje, ale bardziej chyba po to, żeby się wyżalić i poopowiadać o sobie i swoich problemach. A matka Lauriego, która zrezygnowała z pracy, żeby się nim zajmować, czuwa nad tym mikroświatem, wpuszcza i wypuszcza gości, częstuje herbatą i ciasteczkami, czasem podsłuchuje ich zwierzenia, milcząca i niemal pozbawiona emocji.
Stopniowo z monologów gości zaczyna się, jak przy układaniu puzzli, wyłaniać coraz bardziej wyraźny obraz tego, co tak naprawdę wydarzyło się kilka miesięcy wcześniej…

 

KATYŃ

11.04. godz. 18:00
 

Polska 2007; dramat, wojenny, historyczny; reż. Andrzej Wajda; obsada: Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Jan Englert, Magdalena Cielecka; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 116 min., bilet: 5,00 zł.

 

"Guziki... zostaną po nas tylko guziki", mówi jeden z polskich oficerów uwięzionych przez Rosjan w obozie jenieckim w Kozielsku. Historia pokazała, że jego słowa były prorocze. 
Andrzej Wajda, którego ojciec był jedną z ofiar zbrodni katyńskiej, w 2007 roku zmierzył się z tematem, którego w polskim filmie fabularnym nikt przed nim nie podjął. Jego "Katyń" to dwutorowa opowieść: o kobietach, które czekają na powrót wziętych do niewoli - i o ich synach, ojcach, mężach i braciach, którzy nigdy z niej nie wrócili, zakończona wstrząsającymi scenami egzekucji w lesie pod Smoleńskiem.

 

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE

16.04. godz. 18:00
 

Szwecja 2015; komediodramat; reż. Hannes Holm; obsada: Ralf Lassgard, Bahar Pars, Ida Engvoll, Filip Berg; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 111 min., bilet: 5,00 zł.

 

Ove to mizantrop i formalista - wielbi porządek, przepisy i regulaminy, ale nie przepada za ludźmi. Za sobą też nie przepada i dlatego usiłuje zakończyć swoje życie, w czym za każdym razem ktoś lub coś mu przeszkadza. A najbardziej przeszkodzą mu nowi sąsiedzi - żywiołowi, hałaśliwi i beznadziejnie radośni - którzy nie zrażając się jego grubiaństwem, rozniecą w nim w końcu dawno zgasłe światełko. 
Wzruszający i pogodny film o bezinteresownej życzliwości, która jest w stanie odmienić świat - a przynajmniej ogrzać jedno zziębnięte ludzkie serce.

7 UCZUĆ

23.04. godz. 18:00
 

Polska 2018; komediodramat; reż. Marek Koterski; obsada: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 112 min., bilet: 8,00 zł.

 

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z rozumieniem i nazywaniem emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta jego ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości jest jak lustro, w którym być może każdy z nas zobaczy własne dziecięce lęki, dramaty i traumy.

 

NA KARUZELI ŻYCIA

25.04. godz. 18:00
 

USA 2017; dramat; reż. Woody Allen; obsada: Kate Winslet, Jim Belushi, Justin Timberlake, Juno Templer; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

 

PODATEK OD MIŁOŚCI

30.04. godz. 18:00
 

Czechy, Słowacja 2016; dramat; reż. Jan Hrejbek; obsada: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Michał Czarnecki, Roma Gąsiorowska; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 98 min., bilet: 5,00 zł.

 

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?