KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - GRINCH

09.12. godz. 12:15; 16:15
 

USA 2018; animacja; reż. Yarrow Cheney, Scott Mosier; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 90 min., bilet: normalny - 16,00 zł, ulgowy - 14 zł (uczniowie)

 

Ósme wspólne dzieło Illumination i Universal Pictures – komedia animowana "Grinch" – na podstawie świątecznego klasyka – książki "Dr. Seuss". Historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Zabawna, pełna ciepła, uniwersalna, oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu. Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa – Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia. Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia. Kiedy mieszkańcy Ktosiowa decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone jeszcze bardziej hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest... kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie św. Mikołaja. Tymczasem gdzieś w Ktosiowie Cindy-Lou, wraz z gangiem swych przyjaciół, planuje schwytać św. Mikołaja, by podziękować mu za pomoc jej zapracowanej samotnej matce. I tak niecny plan Grincha oraz dziękczynne zamiary Cindy-Lou kolidują ze sobą. Czy Cindy-Lou uda się spotkać św. Mikołaja? Czy Grinchowi uda się uciszyć gwarne świąteczne Ktosiowo? 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - 7 UCZUĆ

09.12. godz. 14:00
 

USA 2018; dramat, komedia; reż. Marek Koterski; obsada: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Tomasz Karolak, Andrzej mastalerz; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 116 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - MIŁOŚĆ JEST WSZYSTKIM

09.12. godz. 18:00
 

Polska 2018; komedia; reż. Michał Kwieciński; obsada: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki; dozwolony od 13 lat, czas projekcji 130 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to wielki chaos, który potrafi zburzyć doskonałe plany. Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - BOHEMIAN RHAPSODY

09.12. godz. 20:15
 

USA, Wielka Brytania 2018; biograficzny, dramat, muzyczny; reż. Bryan Singer; obsada: Rami Malek, Lucy Baynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazello, Aidan Gillen; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 134 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie, seniorzy, studenci).

 

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu narzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

NA GRANICY

04.12. godz. 18:00
 

Polska 2016; thriller; reż. Wojciech Kasperski; obsada: Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Bartosz Bielenia, Andrzej Grabowski; dozwolony od 18 lat, czas projekcji 92 min., bilet: 5,00 zł.

 

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga ich w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

LISTY DO M 3

06.12. godz. 18:00
 

Polska 2017; komedia romantyczna; reż. Tomasz Konecki; obsada: Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Wojciech Malajkat; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 103 min., bilet: 5,00 zł.

 

Historia kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonują się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

 

ŚWIĄTECZNE KINO DLA DZIECI - MIKOŁAJ I SPÓŁKA

08.12. godz. 14:00
 

Francja 2017; familijny; reż. Alain Chabat; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 5,00 zł.

 

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąćmagicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda! 

ŚWIĄTECZNE KINO DLA DZIECI - KRÓLOWA ŚNIEGU 3. OGIEŃ I LÓD

08.12. godz. 15:45
 

ROSJA 2016; animacja; reż. Aleksiej Cicilin; polski dubbing; dozwolony od 5 lat, czas projekcji 85 min., bilet: 3,00 zł.

 

W kolejnej części opowieści o Królowej Śniegu Gerda - usiłując odzyskać zaginionych rodziców - niechcący sprawi, że wcieli się w nią duch złej Królowej Śniegu. A że jednocześnie w towarzysza jej wędrówki Rollana wcieli się jeszcze straszniejszy duch Króla Ognia, nad światem zawiśnie widmo lodowo-ognistej zagłady. Czy komukolwiek uda się ją powstrzymać?
Królowa Śniegu 3 to oszałamiające efektami wizualnymi i dźwiękowymi widowisko obficie czerpiące z dorobku kina spod znaku Indiany Jonesa, a jednocześnie ciepła historia o bratersko-siostrzanej miłości (i - czasami - niesnaskach…)

JACKIE

11.12. godz. 18:00
 

Chile, Francja, Hongkong, USA 2016; dramat; reż. Noah Oppenheim; obsada: Natalie Portman, Peter Sargaard, Billy Crudup, Greta Gerwig, John Hurt; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, szybko staje się ikoną, jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie. 22 listopada 1963 roku jej świat rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline powraca do Waszyngtonu. W ciągu kilku kolejnych dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

ZŁE MAMUŚKI

13.12. godz. 18:00
 

USA 2016; komedia; reż. Jon Lukas, Scott Moore; obsada: Mila Kubnis, Kathryn Hahn, Kristen Bell, Christina Applegate, Jada Pinkett Smith; dozwolony od 18 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 7,00 zł.

Młoda i piękna matka cudownych dzieci, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonej przyjaciółki, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie, odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.
Film scenarzystów "Kac Vegas" to frywolna, bardzo niepoprawna komedia o trzech zbuntowanych kobietach, które rzucają wyzwanie światu.

 

OSTATNIA RODZINA

18.12. godz. 18:00
 

Polska 2016; dramat, biograficzny; reż. Jan P. Matuszyński; obsada: Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 117 min., bilet: 5,00 zł.

 

Film biograficzny. Na podstawie zdjęć, filmów dokumentalnych i wywiadów wiernie oddaje atmosferę rodziny Beksińskich po tym, gdy z rodzinnego Sanoka przeprowadzili się do Warszawy i zamieszkali w blokowisku na Mokotowie. Znakomite kreacje aktorskie Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Aleksandry Koniecznej.

 

KOCHAJMY SIĘ OD ŚWIĘTA

20.12. godz. 18:00
 

USA 2015; komedia; reż. Jessie Nelson; obsada: Alan Arkin, John Goodman, Ed Helms, Diane Keaton; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 102 min., bilet: 5,00 zł.

 

Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą, acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. Zapowiadają się ciekawe święta...

 

MIKOŁAJ I SPÓŁKA

27.12. godz. 11:00
 

Francja 2017; familijny; reż. Alain Chabat; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 5,00 zł.

 

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąćmagicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda! 

MAŁA WIELKA STOPA

28.12. godz. 11:00
 

Belgia, Francja 2017; animowany; reż. Jeremy Degruson, Ben Stassen; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 68 min., bilet: 5,00 zł.

 

Adam, zwyczajny, trochę nieśmiały dwunastolatek pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje wielki rodzinny sekret: otóż jego tata jest potomkiem legendarnego yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne fantastyczne konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne supermoce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy od lat szukają yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!

 

FIRMOWA GWIAZDKA

28.12. godz. 17:00
 

USA 2016; komedia; reż. Will Speck, Josh Gordon; obsada: T.J. Miller, Jason Bateman, Jennifer Aniston, Kate McKinnon, Olivia Munn; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 100 min., bilet: 7,00 zł.

 

Firmowa impreza gwiazdkowa to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Kiedy więc prezeska firmy przeżywającej poważne problemy finansowe kategorycznie zabrania jej organizacji, jej podwładny (a zarazem rodzony brat) decyduje się na bunt, nawet pod groźbą tego, że będzie to jego ostatnia firmowa Gwiazdka na tym stanowisku. Razem z pracownikami w tajemnicy przygotowują wielką imprezę. To nie będzie cicha noc…