„Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”

2010-04-13 14:11

  
   W dniu 13 kwietnia, w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach zostały wręczone dyplomy i nagrody za prace plastyczne w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego 2009/2010 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda".

  Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowanie różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności unikania ich oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia.

Uczestnicy podzieleni zostali na następujące grupy wiekowe:
- I grupa - młodsza 6-8 lat,
- II grupa - średnia 9-12 lat,
- III grupa - starsza 13-16 lat,
- IV grupa - uczniowie niepełnosprawni.

Na szczeblu powiatowym zwyciężyły prace następujące:

- w I grupie Pauliny Flis ze Szkoły Podstawowej w Czuchowie (nauczyciel prowadzący: Anna Chomiuk),

- w II grupie Wioletty Dziwińskiej ze Szkoły Podstawowej w Sarnakach (nauczyciel prowadzący: Joanna Daniluk),

- w III grupie Justyny Repko z Gimnazjum Nr 2 w Łosicach (nauczyciel prowadzący: Maria Stelmach),

- w IV grupie Agnieszki Gawryś z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łosicach (nauczyciel prowadzący: Marianna Mackiewicz).

    Nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostę Łosickiego wręczył Komendant Powiatowy PSP w Łosicach mł. bryg. mgr inż. Sławomir Zaniuk, Inspektor ds. Obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łosicach - Roman Kasprowicz oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Łosicach - mł. bryg. Mariusz Lisiecki.
    Zwycięzcy wraz z opiekunami mieli możliwość zobaczyć Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP - Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Łosickiego. Następnie na placu wewnętrznym odbyły się ćwiczenia ratownicze z zakresu udzielania pierwszej pomocy w czasie wypadku samochodowego z udziałem poszkodowanych. Umiejętności te powinien posiadać każdy obywatel, aby potrafił zachować się w podobnej sytuacji.

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!
K.K.

>>Zobacz zdjęcia
 

Wróć