XV Regionalny Przegląd Piosenki

2016-04-27 10:37

    26 kwietnia 2016 r. odbył się po raz piętnasty Regionalny Przegląd Piosenki utalentowanych muzycznie uczniów ze szkół specjalnych. Od godziny 10:00 sala widowiskowa Łosickiego Domu Kultury gościła reprezentantów Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej, Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie, Specjalnego Ośrodka wychowawczego w Ignacowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach, Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, Zespołu Szkół specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Łosicach

    Po powitaniu zaproszonych Gości w osobach: Wicestrosty Łosickiego – Iwony Muder, Burmistrza Miasta i Gminy Łosice – Mariusza Kucewicza, Przewodniczącej Rady Powiatu Łosickiego – Grażyny Kasprowicz, Członka Zarządu Powiatu Łosickiego – Bożeny Niedzielak, Kierownika Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół – Leszka Szyca, Dyrektora Łosickiego Domu Kultury – Grzegorza Dołęgowskiego i Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Łosicach oraz po oficjalnym otwarciu XV Przeglądu Piosenki nastąpiło przesłuchanie uczestników. Występ każdego z zespołów był bardzo ciekawy, żywiołowy i kolorowy. A kiedy szanowne jury obradowało, na scenie pojawił się iluzjonista Roman Słomka, który prezentował sztuczki, niektóre we współpracy z wybranymi z widowni asystentami.

    Ogłoszenie wyników usatysfakcjonowało młodych artystów – wszystkie zespoły otrzymały wyróżnienia, pamiątkowe upominki i dyplomy, zaś uczestnicy i ich opiekunowie indywidualne niespodzianki. Następnie wszyscy udali się na słodką niespodziankę – ogromny tort przygotowany przez uczniów z klasy zawodowej oraz na obiad do Bursy Szkolnej. 

Wróć