Krystian Herba na Maratonie Kresowym w Serpelicach

2015-10-02 15:34

Krystian Herba na Maratonie Kresowym w Serpelicach

W najbliższą sobotę, 3 października 2015 r. Serpelice będą gościć finałowy etap Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB. Spodziewany jest start ponad 400 najlepszych kolarzy MTB z Litwy, Polski  i Białorusi.

Na kibiców czekają wyjątkowe atrakcje. W czasie Maratonu Kresowego w Serpelicach będzie można podziwiać rowerowe show Krystiana Herby, który skacząc na rowerze po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. Ma na swoim koncie drapacze chmur między innymi w Dubaju, Chinach, Australii czy Tajwanie. Jest 3-krotnym (aktualnym) rekordzistą Guinnessa. To także wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz uczestnik wielu światowych imprez w trialu rowerowym.

Podczas swojego pokazu akrobatyki Krystian udowodni, że na rowerze i z rowerem można zrobić wszystko. Pokaz będzie również okazją do zdobycia fajnych nagród w konkursach dotyczących Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

 

Maratony Kresowe to wyścigi z dziedziny kolarstwa terenowego dla wszystkich. Startują zawodnicy zrzeszeni w klubach, ale przeważająca większość to zwykli amatorzy. Trofea sportowe są rozdzielane w około czterdziestu kategoriach: od przedszkolaków do weteranów. Wśród regularnie startujących są zawodnicy w wieku emerytalnym, a nawet ponad siedemdziesięcioletni.

Impreza jest w formule wyścigu, ale dla amatorów jest to przede wszystkim rekreacja i znakomita zabawa. Trasy są konstruowane w taki sposób, aby pokazać piękno przyrody i krajobrazu. Uczestnicy w pigułce mogą przeżyć największe atrakcje w okolicy, w której rozgrywany jest wyścig. Trasa maratonu w Serpelicach będzie prowadziła przez lasy parku krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Rzeźba terenu jest niezwykle urozmaicona. Na zawodników czeka bardzo ciekawa trasa.

Pokonanie Maratonu wydaje się nieosiągalne dla przeciętnego rowerzysty. W przypadku Maratonów Kresowych jest to zazwyczaj około 60-70km, na dodatek poprowadzone w trudnym terenie. Przejechanie takiej trasy wymaga rzeczywiście regularnego jeżdżenia po kilkadziesiąt kilometrów kilka razy w tygodniu i dobrej kondycji. Jednak można będzie wybrać dystans krótszy: Półmaraton – 31km lub Mini – 9km. Maratony Kresowe mają także dystans Mikro dla przedszkolaków, którzy mają do pokonania 200m. Wszyscy najmłodsi uczestnicy otrzymają medal i drobny upominek.

Więcej informacji na stronie www.maratonykresowe.pl

 

 

 

Wróć