Minister Cyfryzacji w Zespole Szkół nr 1 w Łosicach

2020-06-22 11:01

18 czerwca 2020 roku w Zespole Szkół nr 1 w Łosicach gościł Minister Cyfryzacji Pan Marek Zagórki, który wspólnie ze Starostą Powiatu Łosickiego Panią Katarzyną Klimiuk i Wicestarostą Powiatu Łosickiego Panem Stefanem Iwanowskim oglądali sprzęt multimedialny, jaki szkoła pozyskała z projektów Ministerstwa Cyfryzacji.

Podczas wizyty dyrektor szkoły Pan Wiktor Boruta zaprezentował sprzęt multimedialny, który szkoła otrzymała jako laureat konkursu „#OSEwyzwanie”, organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Opowiedział również o rozwiązaniach, jakie szkoła wprowadziła w związku ze zdalnym nauczaniem.

Do konkursu „#OSEwyzwanie” zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Nagrody w konkursie #OSEwyzwanie to mobilne pracownie multimedialne, które są wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.

Wróć