Kierunkowskaz Kariery

2020-06-17 12:02

Wszyscy tegoroczni maturzyści mogą wziąć udział w Kierunkowskazie Kariery. To bezpłatny cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni, które odbędą się od 22 do 26 czerwca na stronie studia.gov.pl. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy.

Kampania STUDIA 2020

Kierunkowskaz Kariery – seria prezentacji kierunków studiów i zawodów, która ułatwi wybór  ścieżki dalszego kształcenia, a także spotkania online z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami – odbywa się w ramach kampanii STUDIA 2020. Kampania wspiera rekrutację na studia w roku akademickim 2020/2021 i prowadzona jest na stronie studia.gov.pl.

Pytania i odpowiedzi

Jakie kierunki dają najlepsze perspektywy zatrudnienia? Kogo poszukują pracodawcy? Jaki jest program studiów, jak można go wzbogacić? To tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzą prowadzący Kierunkowskaz Kariery.

Podczas pięciodniowego cyklu spotkań kandydaci na studia będą mogli dowiedzieć się więcej o kierunkach humanistycznych i społecznych (22 czerwca), kierunkach technicznych (23 czerwca), kierunkach medycznych (24 czerwca), kierunkach społecznych i ekonomicznych (25 czerwca), a 26 czerwca – o kierunkach ścisłych, przyrodniczych i rolniczych.

Wirtualne stoiska uczelni i giełda wolnych miejsc

Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o 14.00 i trwać do 17.00. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków.

W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach.

Spotkania, wspierające tegoroczną rekrutację na studia, odbędą się także w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji Studia 2020 – MNiSW i Perspektywy – zamierzają je prowadzić tak długo, aż wszyscy maturzyści 2020 znajdą swoje miejsca na uczelniach.

Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji na stronie www.studia.gov.pl/studia2020.

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 

Wróć