Zapisz się online na teleporadę

2020-05-06 14:57

Podejrzewasz, że masz koronawirusa lub masz inne problemy zdrowotne wymagające konsultacji medycznej, a nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem POZ? Skorzystaj z formularza i umów się na teleporadę lekarską lub pielęgniarską

Jeśli:

  • masz objawy, które Cię niepokoją
  • miałeś kontakt z kimś zakażonym, a teraz źle się czujesz
  • jesteś na kwarantannie i źle się poczułeś
  • masz powody podejrzewać, że jesteś zakażony koronawirusem
  • masz inne problemy zdrowotne

powinieneś skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Jeśli jest po godzinach pracy przychodni lub z innego powodu nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem POZ, wystarczy, że wypełnisz online formularz zgłoszeniowy i umówisz się na teleporadę.

Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon. Komputer lub laptop musi mieć głośniki, kamerę i mikrofon. 

Pamiętaj jednak, że od momentu wysłania przez Ciebie formularza do udzielenia teleporady może minąć od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od liczby dyżurującej kadry medycznej i czekających pacjentów. Informację o terminie teleporady otrzymasz mailem. Zostaniesz wówczas poproszony o zalogowanie się na platformie teleporad. Niestety, jeśli przepadnie termin Twojej teleporady, wrócisz na koniec kolejki. 

Teleporadę można uzyskać 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta.

W dni robocze w godzinach 8:00-18:00 powinieneś w pierwszej kolejności spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, możesz również skorzystać z teleporady.

Jeśli podejrzewasz zakażenie koronawirusem, nie idź do przychodni ani na SOR. Możesz zakazić innych.

Twój stan jest ciężki?

Nie czekaj. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999 i uprzedź, że możesz mieć koronawirusa. 

Więcej informacji na https://pacjent.gov.pl/teleporada

Wróć