Harcerska Olimpiada Sportowa w Łosicach 7-9. marca

2014-03-13 12:59

HARCERSKIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

ŁOSICE 2014

                W dniach 7 – 9 marca, w Zespole Szkół nr 1 w Łosicach odbyły się Harcerskie Igrzyska Olimpijskie dla drużyn Hufca ZHP „Podlasie”. W sportowych zmaganiach wzięły udział zuchy oraz harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Dla każdej z grup wiekowych przeprowadzone zostały konkurencje sportowe. Zgromadzonych na ceremonii otwarcia igrzysk gości oraz sportowców powitał sam Zeus i bogowie olimpijscy, którzy przekazali  symboliczny płomień wszystkim reprezentacjom drużyn. Kiedy zapłonął znicz olimpijski rozpoczęły się rozgrywki w duchu fair play, połączone z radosną zabawą i atmosferą na trybunach. Rozegrane zostały konkurencje takie jak: tory przeszkód, dwa ognie, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy. Zwycięzcą igrzysk w kategorii zuchy została reprezentacja 1 WDH „Płomienie” z Łosic, w kategorii harcerze – 70 PDH „Nienudni” z Siedlec, w kategorii harcerze starsi – „Dzikie koty” z Białk. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                Na zakończenie sportowej rywalizacji odbył się towarzyski mecz w siatkówkę pomiędzy uczestnikami zlotu harcerskiego a kadrą. Jak nietrudno się domyślić, wygrali harcerze J

                Szkoda, że igrzyska trwały tylko trzy dni. Za rok harcerska brać spotka się znowu, by w atmosferze radości, przyjaźni i braterstwa promować sport i zdrowy styl życia.

 

phm Małgorzata Jakubowska

Wróć