Wystawa prac malarskich Anny Lisieckiej-Machut

2009-12-21 09:43

Anna Lisiecka-Machut
 

Jestem absolwentką AWF. Przez wiele lat pracowałam jako nauczyciel wychowania fizycznego, potem przeszłam do pracy w bibliotece szkolnej, ponieważ książki są jedną z moich pasji. Jednak najsilniejszą jest pasja malarska, która tkwi we mnie od dziecka. Brałam udział z zajęciach kół plastycznych, w konkursach plastycznych, a z czasem w wystawach malarskich, m.in. w Białej Podlaskiej, w Białymstoku, a także w miejscowym Domu Kultury.

Maluję przeważnie farbami olejnymi, często szpachlą. Najbardziej interesuje mnie tematyka wiejska: sielskie krajobrazy, stara architektura drewniana (chaty, wiatraki), przydrożne krzyże i kapliczki. Lubię też utrwalać na płótnie różnorodność barw i odcieni kwiatów w różnych porach roku.

Próbuję także sił w grafice, interesuje mnie rzeźba w glinie. Gromadzę interesujące eksponaty przyrodnicze, np. korzenie w ciekawych kształtach, muszle, kamienie. Układam suche bukiety i inne kompozycje z elementów przyrodniczych.

Pasję malarską rozbudziła we mnie moja mama Halina Lisiecka Jaszczuk, znana malarka – często razem malowałyśmy w plenerze. Dużo zawdzięczam też artystom pp. Rytlom z Warszawy, którzy pomogli mi poznać tajniki sztuki malarskiej.

Od lat osiemdziesiątych jestem członkiem Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.

>>Zapraszamy do Galerii

Wróć