Otwarcie Klubu Seniora+

2019-12-17 11:36

    13 grudnia 2019 r. w Olszance odbyło się otwarcie Klubu Seniora+ który powstał w ramach programu „Senior+”, którego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym.

    Uroczystość otwarcia Klubu Seniora+ rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi, po którym Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olszance Magdalena Paprocka przedstawili, krótką historię przedsięwzięcia, zespół Zakrze Śpiewa zadbał o część artystyczną tego wydarzenia. Były gratulacje od Pani Marleny Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które odczytała Pani Anna Kaszuba Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. W uroczystości otwarcia udział wzięła również Katarzyna Klimiuk Starosta Powiatu Łosickiego.

    Klub Seniora+ w Olszance powstał na parterze  budynku po dawnym ośrodku zdrowia. W ramach realizacji projektu utworzono salę spotkań, aneks kuchenny, łazienkę, pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do Internetu. Wyremontowano dach budynku i schody, wymieniono stolarkę okienną i drzwi wejściowe.

Wróć