Debata społeczna

2019-11-28 15:15

27 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach odbyła się debata społeczna w ramach cyklu „Porozmawiamy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Łosicach insp. Dariusz Borkowski, Starosta Powiatu Łosickiego Katarzyna Klimiuk, Wicestarosta Powiatu Łosickiego Stefan Iwanowski, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych powiatu, placówek oświatowych oraz mieszkańcy.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Łosicach insp. Dariusz Borkowski przedstawił strukturę organizacyjną jednostki, skalę przestępczości na terenie powiatu, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Na spotkaniu mówiono również Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikacji „Moja Komenda” i programach profilaktycznych realizowanymi przez KPP w Łosicach.

Celem debat jest przede wszystkim poznanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej, wymiana informacji o aktualnych zagrożeniach, a także wypracowanie wspólnych metod działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

 

Wróć