Świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

2019-11-14 12:51

    Uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach, której przewodniczył i wygłosił homilię ks. Mariusz Zaniewicz. Po jej zakończeniu uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach uroczyście podnieśli flagę państwową na maszt. Przy akompaniamencie orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego tym samym włączając się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Następnie złożono kwiaty przy pomniku, przy którym wartę pełnili harcerze z I Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Płomienie.

    W sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury odbyła się część oficjalna podczas której głos zabrali: Starosta Powiatu Łosickiego Katarzyna Klimiuk, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, list od Senatora RP Waldemara Kraski odczytał Piotr Woźniak. Po przemówieniach odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu laureatów VII Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 2 przygotowana pod kierunkiem Marzanny Izdebskiej i Weroniki Sakowskiej oraz uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zaprezentowali program pt. Drogi ku wolności, a zostali przygotowani przez Annę Dunajewską i Małgorzatę Szymańską.

    Tego dnia przedstawiciele samorządu powiatowego złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej doktora Wróblewskiego i na Kopcu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Majówce.

Wróć