Spotkanie przedstawicieli szpitali wspólnie realizujących projekt transgraniczny

2019-10-22 12:59

W dniach 16-18 października 2019 r. w Łosicach odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli placówek medycznych: Brzeskiego Dziecięcego Szpitala Obwodowego i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach realizujących wspólny projekt pn. "Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Podczas pobytu dyrektorzy, koordynator i osoby związane z realizacją projektu oraz 8 lekarzy i 4 pielęgniarki reprezentujący Brzeski Dziecięcy Szpital Obwodowy mieli możliwość zapoznać się ze strukturą Szpitala Powiatowego w Łosicach oraz odbyć wizytę na oddziałach, uczestniczyć w konferencji oraz panelach dyskusyjnych z zakresu m.in. kardiologii, intensywnej terapii, pediatrii.

W spotkaniu przedstawicieli obu szpitali uczestniczyli m.in. Stefan Iwanowski wicestarosta powiatu łosickiego, Mariusz Kucewicz burmistrz miasta i gminy Łosice, osoby realizujące projekt, lekarze oraz pielęgniarki łosickiego szpitala.

 

Fot. D.Parafiańczuk

Wróć