Jubileusz 75-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach

2019-10-08 15:17

    W dniu 5 października 2019 r. I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach obchodziło Jubileusz 75-lecia istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Zygmunta, po czym wszyscy przy akompaniamencie zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej przeszli ulicami miasta do szkoły, by na hali sportowej wziąć udział w części oficjalnej uroczystości. Na absolwentów czekały specjalnie przygotowane na ten zjazd publikacje oraz galerie zdjęć.

    W części oficjalnej jubileuszu głos zabrała Katarzyna Klimiuk Starosta Łosicki: Spotykamy się dzisiaj, aby uczestniczyć w niezwykłej uroczystości poświęconej obchodom Jubileuszu 75-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach. Jest to okazja do tego, by powrócić w szkolne mury, na nowo przeżyć zdarzenia ze szkolnych lat, spotkać kolegów, koleżanki, nauczycieli udać się w sentymentalną podróż do przeszłości (…)

    Uwieńczeniem święta był wspaniały V Bal Absolwentów.

    W Jubileuszu I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach uczestniczyli m.in.: pan Daniel Milewski - Poseł na Sejm RP, pani Dorota Skrzypek-Mazowiecki Wicekurator Oświaty, pani Katarzyna Klimiuk Starosta Powiatu Łosickiego oraz radni powiatowi, kapłani, emerytowani nauczyciele i Dyrektorzy szkoły - pan Marian Kwiatek i pan Eugeniusz Ciąćka oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

 

Fot. D. Parafiańczuk

Wróć