II Dożynki Parafialne w Górkach - relacja

2012-08-30 14:21

W niedzielę 26 sierpnia w Górkach, odbyła się uroczystość dożynek parafialnych połączonych z festynem. Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą i procesją z wieńcami wokół kościoła pw. Św. Wojciecha, a pozostała część uroczystości działa się na parafialnym parkingu. 

 

Przygotowano scenę, piękne dekoracje, namioty i stoły oraz ławki dla licznie zgromadzonych parafian i gości z innych okolic. Święto Plonów odbyło się dzięki zaangażowaniu księdza proboszcza Krzysztofa Uścińskiego, bardzo wielu parafian i ludzi zaprzyjaźnionych z Parafią. Na scenie występowało wiele zespołów przyjmowanych z aplauzem.

 

Przeprowadzono wiele konkursów dla mieszkańców m.in. przeciąganie liny, mistrzostwa sołtysów, podróż poślubna na taczce - wszystkie przynosiły wiele śmiechu i radości. Wszyscy przybyli mogli degustować potrawy przygotowane przez lokalne gospodynie, choć i panowie też byli w to zaangażowani. Było kilka rodzajów bigosów, pierogów, ogromna ilość grochówki i duży wybór ciast.

Był konkurs na najlepsze ciasto i chleb - wszyscy zwycięzcy otrzymywali atrakcyjne nagrody, a pod koniec każdy mógł spróbować wspaniałego dożynkowego tortu.

 

Na Święto Plonów przybyło około tysiąca osób, a nad całością czuwali lokalni strażacy. Już po raz drugi było to wspaniałe wydarzenie parafialne.

 

Za rok zapraszamy ponownie.

 

Waldemar Bielak

 


Wróć