Wyświęcenie zmodernizowanego budynku RSPRiTS i nowego ambulansu

2009-10-14 13:40

       W dniu 14 października br. odbyła się uroczystość poświęcenia zmodernizowanego budynku Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Łosicach oraz nowego ambulansu dla zespołów specjalitycznych.         Na uroczystym poświęceniu zmodernizowanego budynku i nowego ambulansu byli obecni: Roman Filip - Dyrektor Naczelny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Białej Podlaskiej, Irena Kuczko - z- ca dyrektora ds. lecznictwa, Marek Zawada - z - ca dyrektora ds. techniczno - administracyjnych, Starosta Łosicki - Czesław Giziński, Dyrektor SP ZOZ Łosice - Henryk Brodowski, jak również Kierownik Stacji Pogotowia z Parczewa - Kazimierz Murawski i Radzynia Podlaskiego - Tomasz Kałuszyński. Poświęcenia dokonał ks. Prałat Henryk Rzeszotek wspólnie z ks. Proboszczem Kazimierzem Komarem.

      Remont budynku Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego wyniósł 420 tys., natomiast wartość nowego specjalistycznego ambulansu o podwyższonym standardzie to kwota 385 tys., z czego samo wyposażenie wynosi 140 tys.

        W skład nowego ambulansu wchodzą: nosze wraz z materacem i transporterem o wartości 38 tys., defibrylator - 56 tys. oraz respirator - 21 tys.

        Zakup nowej karetki ratowniczej został zrealizowany w ramach programu „Infrastruktura i środowisko".  85 % środków finansowych zostało pozyskanych z UE, natomiast 10 % to dofinansowanie z Urzędu Województwa Lubelskiego i 5 % środków własnych.

       Pogotowie ratunkowe to jedno z najważniejszych ogniw w systemie opieki zdrowotnej. To ważne, aby niezawodna fachowość lekarzy była wspierana przez sprzęt specjalistyczny, który nie tylko podniesie standard świadczonych usług, ale przede wszystkim usprawni pracę tych, którzy ratują ludzkie życie.


I.K.
>>Zapraszamy do Galerii 

Wróć