KONKURS "Mazowsze nadaje na jednej fali"

2012-03-15 12:02

Warszawska Grupa Doradców PR ogłasza konkurs, który może przyspieszyć rozwój twojej kariery i odmienić twoje życie prywatne. Jeśli nie jest Ci obojętne jak widzą Cię inni oraz chcesz się sprawniej komunikować z otaczającym światem razem z WGD PR możesz dowidzieć się, co zrobić, żeby wszystkie drzwi same otwierały Ci się przed nosem, bez zbędnego „Sezamie otwórz się”. Wykorzystaj szansę, którą stwarza wszystkim chętnym konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie wiek, ale bez obaw, wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz być mieszkańcem Mazowsza. Jedna krótka odpowiedź na proste pytanie i jeśli Ci się poszczęści sztuka skutecznej komunikacji nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic. Nagrodą w konkursie jest szkolenie z zakresu autoprezentacji lub komunikacji niewerbalnej

 

Zacznijmy jednak od początku, czyli od programu Akademii Urzędnika Samorządowego. Zmiana wizerunku urzędnika nie jest najprostszym zadaniem. Okienka, zeznania, formularze do wypełnienia. Z tym kiedyś kojarzył nam się urząd. Jak jest dziś? Prawda jest taka, że według sondażu przeprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2010 roku aż 81, 2 % badanych chciałoby, żeby urzędnicy byli bardziej życzliwi i uprzejmi. Intensywne kampanie wpływające na zmianę wizerunku urzędnika zapewne przyczyniają się do kształtowania pozytywnego obrazu niedostępnej dotychczas osoby siedzącej po drugiej stronie szkła. Spróbuj wyobrazić sobie sytuację, w której jednym z elementów promocji Mazowsza są urzędy gotowe pomóc Ci w każdej sprawie. Na plakacie widnieje twarz uśmiechniętego urzędnika, a nie wynajętego aktora. Urzędnika z prawdziwego zdarzenia, u którego tydzień wcześniej we wspaniałej atmosferze załatwiałeś niezbędne formularze. Brzmi jak bajka? Daj się w nią wciągnąć. WGD PR stara się zmieniać oblicze urzędników. W tym celu powstał program Akademia Urzędnika Samorządowego. Eliot Aronson twierdził, że człowiek jest istotą społeczną. Czasami pewnie trudno w to uwierzyć. Wszystko przez to, że ludzie nie potrafią sprawnie się ze sobą komunikować. Często nie zdajemy sobie także sprawy, że stosunek drugiej osoby do nas w rzeczywistości możemy jej nieświadomie zasugerować. Rozmawiając przez telefon nie zdajemy sobie sprawy, że nasz rozmówca potrafi „usłyszeć” nasz uśmiech przez telefon. Niby mała rzecz a może czasem odmienić bieg naszej sprawy lub przyspieszyć jej rozwiązanie. Manipulacja wrażeniem, czyli autoprezentacja nie jest dla nas niczym nowym. Dlaczego więc tak mało osób potrafi ją świadomie wykorzystać? Być może, dlatego że, na co dzień nie mamy czasu, żeby zastanowić się nad tym jakie wrażenie robimy na spotykanych ludziach. Otwórz się na sukces. I nie zapomnij zajrzeć na stronę Warszawskiej Grupy Doradców PR, weź udział w konkursie i daj się ponieść fali Mazowsza.

 

Żeby wygrać szkolenie wystarczy zajrzeć na stronę http://www.wgd-pr.pl/ przeczytać regulamin, odpowiedzieć na proste pytanie i czekać na wyniki! Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

 

Wróć