Powiat Łosicki na Dożynkach Województwa Mazowieckiego

2019-09-10 14:40

    W niedzielę, 8 września 2019 r. odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. Do Ciechanowa zjechały się delegacje z wieńcami dożynkowymi, z różnych stron naszego województwa.

    Wspólne świętowanie, okresu końca żniw rozpoczęło się od przemarszu na błonia zamkowe barwnego korowodu z wieńcami dożynkowymi w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Ciechanów i orkiestry dętej OSP z Sochocina.

    Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od mszy dziękczynnej za tegoroczne plony po której odśpiewano hymn państwowy oraz przeprowadzono jeden z ważniejszych punktów dożynek - wspólne łamanie się chlebem, w który czynnie zaangażowali się starostwie dożynkowi z Gminy Sarnaki Państwo Magdalena i Michał Karwaccy.

    Uroczystości dożynkowe uświetniały także chóry z ciechanowskich parafii, Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów i Zespół Ludowy „Jabłoniacy”. O godz. 20.00 wystartował koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz. O godz. 21.30 zaśpiewała Ania Dąbrowska. Na błoniach rozstawione zostały stoiska gastronomiczne, wystawiennicze, jak również punkty z atrakcjami dla dzieci.

    W delegacji powiatu łosickiego uczestniczyli: Starosta Powiatu Łosickiego Katarzyna Klimiuk, Członek Zarządu Powiatu Łosickiego Jacek Stachowicz, Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz, starostowie dożynek powiatowych Magdalena i Michał Karwaccy z Gminy Sarnaki, pracownicy Starostwa Powiatowego w Łosicach, Urzędu Gminy w Sarnakach oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach.

    Chleb dożynkowy upiekła nam Piekarnia Cukiernia Smak Jolanta i Robert Pióro z Sarnak, wieniec został wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach.

Wróć