Podsumowanie GRY TERENOWEJ

2019-09-05 13:43

    Wyjątkowym dniem w Olszance, była niedziela – 1 września 2019 r, gdy na boisku gminnym odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Sołecką w Olszance. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godz. 14.00, przez sołtysa Wsi Olszanka Andrzeja Stefaniuka. Celem tej imprezy była integracja mieszkańców wsi oraz sołectw sąsiadujących z Olszanką oraz aktywizacja społeczności wiejskiej w zakresie gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Valdi z Mordów, a gościnnie wystąpił zespół ZAKRZE ŚPIEWA oraz Wiola Latus.

    Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, karuzeli a wszyscy mogli się posilić grillowanymi kiełbaskami, boczkiem i karkówką. Na placu, pod namiotami prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, działające na terenie gminy z pysznymi potrawami. Podczas trwania festynu odbyło się również podsumowanie Gry Terenowej oraz projektu Malowane Lato, zorganizowanego przez GBP Olszanka.

    W Grze Terenowej, która trwała w okresie wakacji od 1 lipca do 28 sierpnia, wzięło udział 25 uczestników, uczniów kl. I –VIII, którzy mieli do rozwiązania 10 zadań. Wypełnione karty zadań oceniła komisja w składzie: 

Przewodniczący: Bogusław Sobolewski – były, wieloletni Wójt Gminy Olszanka
Członkowie: - Krystyna Domańska – emerytowany nauczyciel
- Małgorzata Chraniuk -bibliotekarz
- Wioleta Michalak – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Po długich obradach komisja ustaliła następujący werdykt

I Nagroda (rower)  –  Zuzanna Chwedoruk, lat 12 
II Nagroda (tablet) – Kacper Semeniuk, lat 7 
III Nagroda (pamięć zewnętrzna) - Gabriel Tomczuk, lat 8

Pan Michał Soszyński Członek Zarządu Powiatu Łosickiego wręczył nagrody laureatom II i III miejsca, nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Łosickiego. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, w których znalazły się gadżety przysłane przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

    Na Festynie podsumowano również Malowane Lato. Projekt był realizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z GBP w Olszance po raz 7. Po raz pierwszy zajęcia odbywały się w NSP w Próchenkach, a warsztaty prowadziła Ewelina Siemieniuk z Platerowa z pomocą Jolanty Głozak – pracownika Filii bibliotecznej w Próchenkach.  W tych wakacyjnych zajęciach wzięło udział 33 dzieci. Spośród wykonanych prac instruktorka wybrała 5 najładniejszych, a ich autorami są: Wiktoria Karolska, Gabriela Łazowska, Kamila Chwedczuk, Natasza Wolska, i Gracjan Chwedoruk. W jednym z namiotów wystawiona była część prac wykonanych podczas Malowanego Lato i fotografie wykonane w Grze Terenowej. Każde dziecko otrzymało drobne upominki. Sponsorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Łosicach o/ Olszanka, fundator I nagrody, Starostwo Powiatowe w Łosicach, fundator II  i III nagrody, oraz Anna i Sławomir Szaniawscy, Wojciech Palonka, Emilia Pudłowska Punkt Apteczny, LIQUID SYSTEMS SP. z o.o. Wsparcia rzeczowego udzieliła Krynica Vitamin Dziadkowskie i Zakład Krawiecki Marianna Pawłowska-Knapiuk.

    W trakcie festynu rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec: I miejsce zdobyły Bolesty, a II Olszanka, Szawły i Kol. Szańków, a także konkurs na najlepszą potrawę. Zdobywczyniami pierwszego miejsca zostało KGW w Próchenkach, II KGW w Szydłówce, III KGW w Olszance, a wyróżnienia otrzymały KGW w Korczówce, Bejdach i Dawidach. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych i wszystkim dopisywały dobre humory.

 

Tekst i fot. M. Chraniuk 

Wróć