Podpisanie umowy o dopłatę realizacji zadań w zakresie przewozów autobusowych

2019-08-28 13:48

27 sierpnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie Pani Katarzyna Klimiuk Starosta Powiatu Łosickiego i Pan Waldemar Kita Członek Zarządu Powiatu Łosickiego podpisali umowę z Wicewojewodą Mazowieckim Panem Sylwestrem Dąbrowskim o dopłatę realizacji zadań w zakresie przewozów autobusowych. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 155 670,34 zł zostaną uruchomione 23 nowe linie na terenie całego powiatu łosickiego.

W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków, w tym 19 powiatów i 21 gmin. W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł.

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych.

W uroczystości podpisania umów na dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie uczestniczyli m.in.: Maria Koc - Wicemarszałek Senatu oraz Grzegorz Wożniak - Poseł na Sejm RP.

 

Wróć