Rozkrzycz autyzm w kwietniu

2019-04-09 10:41

    „Rozkrzycz autyzm w kwietniu” – pod tym hasłem 5 kwietnia br. wyruszył spod Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach niebieski pochód, który przemaszerował ulicami Łosic by na plaży przy zalewie miejskim wypuścić do nieba niebieskie balony.

    Niebieski to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Akcja zorganizowana przez społeczność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i przeprowadzona w Łosicach po raz drugi, miała przede wszystkim zwrócić uwagę odbiorców, że osoby z autyzmem żyją z nim do końca, oraz uwrażliwić społeczeństwo na problemy, z jakim się spotykają osoby z autyzmem, że potrzebują kogoś, kto da im poczucie bezpieczeństwa płynące ze znajomości tego, co jest i co się wydarzy, wytłumaczy znaczenie słów, zjawisk, pomoże zdobywać wiedzę o świecie i ją systematyzować.

    W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Łosickiego pani Katarzyna Klimiuk, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice pan Mariusz Kucewicz, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łosicach, księża z Parafii Trójcy Świętej i Świętego Zygmunta oraz dzieci, młodzież i dorośli: przedstawiciele łosickich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach, nauczyciele, wychowawcy, rodzice i mieszkańcy miasta.

    Nad bezpieczeństwem na trasie przemarszu czuwali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

Tekst i fot. Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

Wróć