Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2019-03-27 13:04

    26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Olszance odbyły się powiatowe eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyło 9 czteroosobowych drużyn w grupie I oraz 10 drużyn trzyosobowych w grupie II.

    Turniej składał się z dwóch elementów: testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz toru jazdy rowerem.

    Rywalizację w grupie I wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sarnakach, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy, a na trzecim drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nr 2 w Łosicach.

    Rywalizację w grupie II wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Huszlewie, a na trzecim drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Szpakach.

    Podczas Turnieju strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach zorganizowali pokaz pierwszej pomocy.

    W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Katarzyna Klimiuk Starosta Powiatu Łosickiego, Grzegorz Pajnowski Wójt Gminy Olszanka oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz gospodarza Turnieju Szkoły Podstawowej w Olszance.

    Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorowi nagród w Turnieju firmie F.H.U. MISTER Wojciech Piotruk z Próchenek.

Wróć