XVIII Regionalny przegląd piosenki dzieci i młodzieży

2019-03-21 08:45

    Zainicjowane osiemnaście lat temu wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach i Łosickiego Domu Kultury cieszy się niesłabnącą popularnością. W dniu 20 marca 2019 roku sala widowiskowa Łosickiego Domu Kultury dosłownie „pękała w szwach” goszcząc dzieci, młodzież i dorosłych, którym „coś w duszy gra”.

    Mirosław Korzycki – dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach i Dorota Kozłowska – dyrektor Łosickiego Domu Kultury powitali zebranych zachęcając do radosnego przeżycia spotkania i integracji młodych ludzi z różnych środowisk szkolnych i pozaszkolnych. Uczestnicy, pomimo niepełnosprawności intelektualnej, chętnie poznają nowych przyjaciół, potrafią cieszyć się życiem i tą radością zarażają innych. Na scenie zaprezentowali piosenki, tańce i utwory instrumentalne, a zachwycona publiczność oklaskiwała występy 12 zespołów wokalnych przybyłych z trzech województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Jury przeglądu złożone z zaproszonych gości: Katarzyny Klimiuk – Starosty Powiatu Łosickiego, Mariusza Kucewicza – Burmistrza Miasta i Gminy Łosice, Leszka Szyca – Kierownika Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz Dyrektorów obu placówek organizujących przegląd jednogłośnie orzekło, że wszyscy młodzi artyści zasłużyli na wyróżnienia i nagrody. Zespoły otrzymały statuetki, dyplomy i gry edukacyjne oraz indywidualne nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych i hojnych sponsorów. Zakończeniem artystycznego spotkania był wspólny obiad i „osiemnastkowy” tort w Internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

    Dziękujemy uczestnikom za obecność, piękne prezentacje na scenie i wspólną zabawę. Opiekunom zespołów dziękujemy za włożony wysiłek w przygotowanie swoich podopiecznych do występu. Życzymy samych artystycznych sukcesów i ... zapraszamy za rok!
    Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Łosickiego Domu Kultury za owocną wieloletnią współpracę i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.
    Dziękujemy za zdjęcia pani Justynie i panu Grzegorzowi.

 

Tekst i fot. www.facebook.com/oszwlosice

Wróć