ASY w Jedynce!

2019-03-07 08:10

    Nowatorskim pomysłem na, tradycyjnie praktykowany, dzień otwarty wykazało się I łosickie Liceum Ogólnokształcące. 1 marca br. upłynął pod znakiem rywalizacji naukowo – sportowej pomiędzy uczniami najstarszych klas niemal wszystkich szkół podstawowych powiatu łosickiego. Sześcioosobowe drużyny reprezentujące szkoły wzięły udział w I Konkursie „ASY w Jedynce”. Sportowe konkurencje oraz quiz na platformie Kahoot! dały drużynom szansę na pokazanie swoich umiejętności. Taka forma wzbudziła spory entuzjazm zarówno wśród uczniów, jak i towarzyszących im opiekunów. Rywalizacja była tak zacięta, że konieczna była dogrywka. Ostatecznie, wśród 11 szkół biorących udział w konkursie (szkoły z Hadynowa, Sarnak, Serpelic, Niemojek, Mostowa, Huszlewa, Starej Kornicy, Olszanki, Ruskowa, oraz dwie z Łosic), klasyfikacja finałowa przedstawiała się następująco: I miejsce – SP nr 1 z Łosic, II miejsce – SP Sarnaki, III miejsce – SP Hadynów. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów promocyjnych I łosickiego LO (kubek, długopis oraz smycz), natomiast drużyny z podium atrakcyjne nagrody rzeczowe: słuchawki bezprzewodowe, powerbanki i notatniki elektroniczne.

    - „Zależy mi bardzo aby uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum mieli możliwość poznania realiów naszego Liceum. Dlatego w tym roku zdecydowałem aby formuła dnia otwartego odbyła się w piątek, by nasi młodzi goście ujrzeli szkołę pełną uczniów i pracowników taką jaką jest na co dzień, a nie tylko sobotnie puste mury.” – wyjaśnia Wiktor Boruta dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach.

    - „Pomysł przeprowadzenia konkursu naukowego w platformie Kahoot! zrodził się z potrzeby dostosowania formy do standardów młodzieży w wieku szkolnym. Wiemy wszyscy jak nieodłącznym obecnie urządzeniem-przyjacielem dziecka jest telefon komórkowy. Zamiast walczyć z tym nałogiem postanowiłam wykorzystać go tak aby uczniowie zauważyli, że aplikacje w komórce mogą służyć nie tylko do zabawy ale i do nauki” – mówi pomysłodawczyni konkursu Renata Łożecka wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach.

    - „Wielkie podziękowania należą się nie tylko uczestnikom i ich opiekunom ale także dyrektorom wszystkich obecnych szkół, za to że zmobilizowali drużyny do wzięcia udziału w tym nowatorskim pomyśle. Świadczy to o dobrej współpracy pomiędzy szkołami podstawowymi z I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach. Serdecznie dziękuję także nauczycielom liceum za serce i zaangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia, które trwało kilka dni” – komentuje Wiktor Boruta.

    Oczekiwanie na wyniki konkursu uświetnił występ zespołu muzycznego składającego się z uczniów łosickiego Liceum, a także prezentacja oferty edukacyjnej szkoły na najbliższy rok.

    Po emocjach i doskonałej zabawie zanosi się na to, że konkurs „ASY w Jedynce” nie będzie ostatnim asem w … rękawie promocyjnym łosickiego I LO.

 

Info. i foto. I LO w Łosicach

Wróć