I Powiatowa Konferencja Edukacyjna

2019-02-26 11:14

    20 lutego 2019 r. w sali Łosickiego Domu Kultury odbyła się I Powiatowa Konferencja Edukacyjna, pod hasłem „Powiat Łosicki – tu się kształcę, żyję i pracuję”. Współorganizatorami wydarzenia byli: Powiat Łosicki, Miasto i Gmina Łosice, Łosicki Dom Kultury, Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach, Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Łosicach,  Zespół Szkół Nr 2 w Łosicach, Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łosicach. Idea zorganizowania takiego spotkania powstała z potrzeby promowania powiatu oraz lokalnego szkolnictwa, które zapewnia poziom kształcenia nieustępujący szkołom z dużych miast.

    W pierwszej części konferencji prelegenci zaproszeni do wzięcia udziału poruszyli szereg ważkich kwestii związanych z edukacją, rynkiem pracy, perspektywami rozwoju w powiecie łosickim oraz wartościami, które są atutami mniejszych miast. W drugiej części spotkania zaprezentowały się łosickie szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące Nr 1, Zespół Szkół Nr 2 oraz  Zespół szkół Nr 3 RCKU.

    Powyższa konferencja była pierwszą tego typu w historii naszego powiatu. Zagadnienia w niej poruszone i przyszłe potrzeby zaprezentowania pewnych kwestii związanych z tematem edukacji, pracy, rozwoju w powiecie łosickim zadecydują, że być może będzie to początek kolejnej, doskonałej inicjatywy dla powiatu łosickiego i jego mieszkańców.

 

Tekst lolosice.strefa.pl

Zdjęcia D. Parafiańczuk

Wróć