Widzieć – nie znaczy – BYĆ widocznym – Świeć Życiem na drodze (film)

2018-09-06 11:35

    Społeczna akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” jest odpowiedzią na zagrożenia które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy, 30 sekundowy spot, oraz dłuższy 3 minutowy film który będzie wykorzystywany podczas spotkań, szkoleń i prezentacji.

Bezpieczni Biegacze – spot – wersja kinowa – 30 sekund

Świeć Życiem – wersja pełna: Bogumił Lubański /specjalista zagadnień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym/, Justyna Pieńkowska /specjalista psycholog transportu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej/, st. sierż. Maria Fiedoruk /Wydział Prewencji Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej/Rafał Pajdosz /Klub Biegacza Biała Biega/.

Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności, oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane.

Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację akcji.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Zastępcy Dyrektora WORD Biała Podlaska, PanaArkadiusza Maksymiuka, za wykazane zainteresowanie oraz pomoc w realizacji akcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym – ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”.

www.radiobiper.info

Wróć