„Miejsca szczególne”- sztuka zagości w przestrzeni lokalnej

2018-06-15 12:46

18-28 czerwca | Olszanka i Korczówka

 

W tym roku „Miejsca szczególne” zagoszczą w Olszance i Korczówce. W ramach projektu powstaną malowidła na dwóch lokalnych przystankach autobusowych. Ale to nie wszystko… praca twórcza zostanie poprzedzona pracą warsztatową!

Będą w nich uczestniczyć uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i to właśnie oni będą mieli kluczowy wpływ na powstające projekty.

 

Zajęcia jak i sam proces tworzenia malowideł poprowadzą artyści z grupy Very Wall – absolwenci Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. Dzieciaki będą miały za zadanie poznać lokalną tradycję, zwyczaje, mity,  baśnie i legendy. A może także w historii znajdą coś ciekawego? Jednym słowem wszystko co wiąże się z lokalną kulturą, z której zaczerpną temat do stworzenia dwóch malowideł na przystankach.

 

Udział w projekcie będzie nie tylko poszerzeniem doświadczenia artystycznego, ale także  pogłębieniem odpowiedzialności za dobro wspólne. Co więcej akcja będzie miała miejsce w przestrzeni publicznej, bez żadnych pasów, barierek, zabezpieczeń, po to by każdy mógł zbliżyć do twórców i do samej sztuki.

 

To nie pierwsza odsłona „Miejsc szczególnych”. Mamy duże doświadczenie w wychodzeniu ze sztuką na ulice, w bardzo różnych warunkach.

Mazowiecki Instytut Kultury chciałby tym projektem wzmocnić lokalną kulturę, zainicjować do dalszych działań artystyczno-kulturalnych oraz po prostu otworzyć ludzi na sztukę.  Liczymy na to, że w Olszance uda się osiągnąć to co w poprzednich edycjach – zarazić ludzi twórczą pasją!

 

 

Kulturalne wakacje z Mazowieckim Instytutem Kultury w Powiecie łosickim:

 

Malowane Lato - projekt animacyjno-edukacyjny

23 lipca- 3 sierpnia

więcej: https://www.mik.waw.pl/edukacja/malowane-lato.html

 

Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2018

4 sierpnia – Łosice

5 sierpnia – Olszanka     

g. 16.00 – „Zielonemu” – Teatr Ja Się

g. 17.00 – 20.00 - rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

g. 20.30 – „Wesele” – Teatr Plastyczny MAKATA

więcej: https://www.mik.waw.pl/projekty/karawana.html

 

Kontakt dla mediów: Magdalena Denko, tel. 22 586 42 36, m.denko@mik.waw.pl

Wróć