Odszedł mjr Tadeusz Sobieszczak

2018-06-04 15:08

    W niedzielę, 3 czerwca zmarł w wieku 94 lat major Tadeusz Sobieszczak ostatni żołnierz Oddziału Partyzanckiego Zenona z 34 pp Armii Krajowej.

    mjr rezerwy Tadeusz Sobieszczak ps. Dudek, kombatant Armii Krajowej, Żołnierz Związku Walki Zbrojnej i następnie Armii Krajowej w oddziale partyzanckim „Zenona” 34 Pułku Piechoty AK. Walczył na ziemi łosickiej realizując zadania osłonowe wydobycia niemieckiej rakiety „V2” z rzeki Bug koło miejscowości Kózki, uczestniczył w likwidacji niemieckiego oddziału radiopelengacyjnego namierzającego pracę radiostacji KG AK w miejscowości Wygoda koło Huszlewa. Uczestnik bitwy pod Jeziorami. Był współinicjatorem budowy pomników upamiętniających walkę 34 pp „Zenona” na ziemi Łosickiej. Organizator i uczestnik wielu przedsięwzięć służących wychowaniu patriotycznemu młodzieży, jak i konsolidowaniu środowisk kombatanckich. 

    Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 7 czerwca. Rozpocznie je Msza św. w siedleckiej Katedrze, która sprawowana będzie o godz. 10.00. Po zakończeniu Eucharystii ciało Majora zostanie złożone do grobu rodzinnego na siedleckim Cmentarzu przy ul. Cmentarnej.

Wróć