Uroczyste podniesienie flagi w Komendzie Powiatowej PSP w Łosicach

2018-05-07 08:12

  2 maja 2018 roku o godzinie 7.30 na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu PSP bryg. Sławomirowi Zaniukowi przez Dowódcę Uroczystości mł. bryg. Rafała Stefaniuka.

  Hymn państwowy RP oraz podniesienie flagi państwowej  - w ten szczególny sposób, uczczono święto Biało-Czerwonej jednego z najważniejszych symboli Polski. 

  Komendant Powiatowy PSP bryg. Sławomir Zaniuk z tej okazji odczytał list Komendanta Głównego PSP, który w słowach odniósł się do Roku 2018 – to rok wyjątkowy, w którym obchodzimy Stuletnią Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W listopadzie 1918 r. wybuchło największe w dziejach Polski powstanie zbrojne... W działaniach tych niebagatelną rolę odegrali właśnie polscy strażacy, nader często będący jedyną lokalną, a jednocześnie istniejącą na całym obszarze kraju, zorganizowaną służbą porządkową, której ufała miejscowa ludność.

  Dowódca JRG PSP bryg. Tomasz Wojtaś odczytał rozkaz dzienny po którym złożono meldunek o zakończeniu uroczystości.

 

Fot. KP PSP w Łosicach.

Wróć