Łosickie LO rozdało Oscary

2018-03-29 09:22

  Czerwony dywan, ochroniarze, wielu gości – tak rozpoczęła się finałowa Gala I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Łosice-Students` Hollywood”. I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach zorganizowało go dla uczniów II i III klas gimnazjalnych. „Pomysł zrodził się z przekonania, że warto odbiec od tradycyjnej pisemnej formy konkursów i zachęcić młodzież do zgłębiania tradycji i kultury brytyjskiej wykorzystując język angielski.” - mówi jedna z koordynatorek Zofia Przesmycka, dodając, że konkurs pozwolił także wykazać się uczestnikom w roli twórców filmowych.

  Pomiędzy projekcjami filmów uczniowie  LO przedstawili scenki wcielając się w role prezydentów: Trumpa, Obamy, Putina i Dudy czy członków rodziny królewskiej. Nie zabrakło Agenta 007 ani bohaterów Gwiezdnych Wojen. Na scenie pływały nawet rekiny z filmu „Szczęki”. W rolę Ojca Chrzestnego wcielił się sam Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Wiktor Boruta, który za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu imprezy otrzymał specjalnego Oscara. Jak twierdzi widownia, impreza była prowadzona z wielkim rozmachem, polotem i  poczuciem humoru. „Pomysł na Galę to nie tylko chęć rozbawienia widowni, lecz także pokazania potencjału naszych licealistów i otwartości szkoły na innowacje i kreatywność.” - dodaje druga z koordynatorek, Sylwia Zbrożek.

  Jeśli chodzi o filmy konkursowe, bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się zespół „Young Wolves” ze SP nr 1  w Łosicach w składzie: Jakub Grochowski, Jakub Głuchowski, Julian Kucewicz i Piotr Odoszewski. Film traktujący o słynnej brytyjskiej herbacie był najciekawszy i zrealizowany bardzo profesjonalnie. Oscar w pełni zasłużony. Kolejne miejsca zajęła ekipa „Fat and Furious” z SP nr 2 w Łosicach oraz „Pancakes Lovers” z SP w Huszlewie.

  Jak na Galę w hollywoodzkim stylu przystało, byli też zawodowi aktorzy: Kamila Boruta i Konrad Marszałek, którzy opowiedzieli zgromadzonym o pracy w telewizji i teatrze.

Zwieńczeniem Gali było afterparty - słodki poczęstunek i łyk bezalkoholowego szampana.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również powieje wielkim, filmowym światem.

Tekst: S. Zbrożek
Zdjęcia: D. Parafiańczuk

Wróć