Konkurs recytatorski w Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach

2018-03-19 08:24

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – 21 lutego – w tym roku został w szczególny sposób uczczony w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach.

 Tego dnia odbył się Konkurs Recytatorski w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła młodych patriotów”. Do rywalizacji stanęli mistrzowie deklamacji ze szkół z całego powiatu łosickiego: Huszlewa, Górek, Kornicy, Łosic, Niemojek, Olszanki, Platerowa, Sarnak i Szpaków, w sumie 38 recytatorów.

 Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach (klasy siódme i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne). Po zaprezentowaniu przygotowanych tekstów, uczniowie oceniali siebie nawzajem. Najwięcej punktów zdobyły w I kategorii uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance i to właśnie one zwyciężyły w konkursie:

I miejsce zajęła Sylwia Sałamacha, która zaprezentowała „Redutę Ordona” A. Mickiewicza,

II miejsce zajęła Wiktoria Biernacka,

III miejsce zajęła Julia Sawczuk.

 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Kamila Denisiuk za wygłoszenie fragmentu „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima, II miejsce przypadło Annie Soczewce, a III Pauli Kucewicz. Wszystkie recytatorki reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom! Cieszy nas bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich większości uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych. Życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Tekst/Fot. W.Boruta

Wróć