I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

2018-01-08 11:15

Szanowni Państwo!

Koleżanki i Koledzy, Nauczyciele Języka Angielskiego!

   I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach pragnie zaprosić uczniów II i III klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ‘Łosice – Students’ Hollywood’.

   W konkursie oceniane będą filmy video w całości przygotowane przez uczniów, w których wystąpią również uczniowie – ich twórcy. Pomysł konkursu zrodził się z przekonania, że warto zorganizować wydarzenie zachęcające młodzież do pogłębiania znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych, ale w formie odbiegającej od tradycyjnych pisemnych konkursów językowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć takie wyzwanie. Mamy nadzieję, że proponowana przez nas inicjatywa spotka się z zainteresowaniem młodzieży. Czekamy na zgłoszenia!

Temat do przedstawienia w filmie:

   Najpopularniejsze święta w kulturze i tradycji brytyjskiej.

   Filmy mogą podtrzymywać lub obalać stereotypy związane z tym zagadnieniem. Konwencja dowolna: dialogi / lektor / napisy . Dozwolone jest wykorzystanie podkładu muzycznego, nie może on jednak zagłuszać mówiących aktorów. Film powinien być w całości zrealizowany w języku angielskim i nie może zawierać treści / scen obraźliwych czy wulgarnych. Czas trwania filmu: 4 - 5 minut.

   Do udziału w konkursie zapraszamy kilkuosobowe zespoły. Prosimy członków każdego zespołu o wybranie nazwy dla swojej drużyny. Niemniej jednak, nie wykluczamy sytuacji, w której do konkursu zgłosi się ambitny młody twórca indywidualista. Czekamy na wszystkich chętnych!

   Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi wiosną w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach. Szczegółowe informacje zostaną podane po zakończeniu przyjmowania filmów. 

Dla zwycięzców i wyróżnionych uczestników przewidziano nagrody.

   Zgłoszenia do konkursu prosimy nadsyłać na adres: angielski.liceum-losice@wp.pl w terminie do 8 lutego 2018 r. W wiadomości prosimy podać nazwę zespołu, skład zespołu, imię i nazwisko nauczyciela opiekuna oraz nazwę szkoły. Szkoła może być reprezentowana przez dowolną liczbę zespołów.

   Na filmy konkursowe czekamy do 2 marca 2018 r. Filmy mogą zostać nadesłane w formie elektronicznej lub dostarczone do naszej szkoły na nośniku danych. (płyta, pendrive)

W razie pytań, uprzejmie prosimy o kontakt: angielski.liceum-losice@wp.pl

Koordynatorki konkursu: Zofia Przesmycka i Sylwia Zbrożek

źródło: lolosice.strefa.pl

Wróć