Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Powiecie łosickim

2021-05-25 15:23

25 maja br. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk gościł na stacji kolejowej w Niemojkach, gdzie opowiadał o Rządowym Programie budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Przebudowa stacji w Niemojkach to jedna z pierwszych inwestycji z Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Program obejmuje 355 zadań za miliard złotych, a jego realizacja zwiększy dostęp do kolei. Na Mazowszu do realizacji zaplanowano w sumie 20 zadań.

Dłuższy i wyższy peron w Niemojkach ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą ustawione wiaty i ławki. Bezpieczeństwo poprawi jasne, energooszczędne oświetlenie LED, a dobrą orientację na stacji zapewni czytelne oznakowanie. Nowe nagłośnienie i informacja wizualna o przyjazdach i odjazdach pociągów ułatwi planowanie podróży. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się zaplanowano pochylnię oraz ścieżki dotykowe. Dostęp do kolei zapewni dodatkowe dojście do peronu od strony przejazdu kolejowo-drogowego.

Andrzej Adamczyk uczestniczył w spotkaniu z władzami Powiatu łosickiego w Starostwie Powiatowym, w którym uczestniczyli także m.in. Wiceminister Infrastruktury pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Andrzej Bittel, Prezes PKP PLK – Ireneusz Merchel, Anna Kaszuba – Kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Janusz Kobyliński – Starosta łosicki, Michał Michaluk – Wicestarosta łosicki, radni powiatowi oraz przedstawiciele samorządów gminych z Powiatu łosickiego.

Wróć