Mistrz Ortografii - edycja II

2021-05-11 11:42

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić szkoły podstawowe i średnie do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu Dyktanda.pl. Udzielanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

Dodatkową motywacją do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji wręczymy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale także szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie najwięcej punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół w portalu www.dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrować szkołę może dyrektor lub nauczyciel. Poniżej znajduje się nagranie objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14.05.2021 r. i i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zachęcamy do udziału również nauczycieli), a także w dodatkowej kategorii Szkoły. Nagrody otrzyma 100 uczestników indywidualnych (dwudziestu najlepszych z każdej kategorii wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wskazane przez laureatów nagrody rzeczowe o danej wartości, w zależności od zajętego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej kategorii będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu zł). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę przydatnych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Poprzednia edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. Uczestniczyło w niej ponad 8 tys. osób, które rozwiązały łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

Serdecznie prosimy, aby zamieścili Państwo powyższe informacje wraz z linkiem do strony Dyktanda.pl na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Pomożecie nam Państwo w ten sposób w dotarciu do wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie uczniów oraz szkół.

Z góry serdecznie dziękujemy!

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji,
Zespół Dyktanda.pl

Wróć