„Twórcze spotkania” - warsztaty rękodzieła i śpiewu tradycyjnego w „Niepodległa.

2021-03-11 11:11

„Niepodległa. Miejsce spotkań” zaprasza do swojego ogrodu na wirtualne „Twórcze spotkania”! Co poniedziałek, o godzinie 17:00, zostanie opublikowany nowy odcinek warsztatów rękodzieła i śpiewu tradycyjnego! Premiera na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań!

 

WARSZTATY RĘKODZIEŁA I ŚPIEWU TRADYCYJNEGO

Początek tygodnia z rękodziełem! W trzy poniedziałki, od 15 do 29 marca oraz we wtorek 6 kwietnia, zawsze o godzinie 17:00 zostanie opublikowany nowy odcinek cyklu. Kurs jest dostępny dla wszystkich, starszych i młodszych – wystarczy dostęp do komputera, trochę czasu i trochę miejsca! Haftowanie niepowtarzalnej biżuterii, tworzenie działających na zmysły dzienników miejsca, śpiewanie przedwojennej kołysanki i wyklejanie kolaży bazujących ma rodzinnych zdjęciach to wyjątkowy sposób na odkrywanie historii otaczającej przestrzeni oraz swojej rodziny!

Warsztaty rękodzieła i śpiewu tradycyjnego poprowadzą animatorki z twórczej przestrzeni Miejsce Spotkań. Cykl „Twórcze spotkania” składa się z 4 odcinków:

  1. Biżuteria haftowana.
  2. Dziennik miejsca.
  3. Śpiew tradycyjny.
  4. Kolaż rodzinny.

„NIEPODLEGŁA. MIEJSCE SPOTKAŃ” ONLINE

„Niepodległa. Miejsce spotkań” jest pawilonem kulturalnym w Łazienkach Królewskich, w którym w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Tym razem zaprasza do udziału w wirtualnych warsztatach rękodzieła i śpiewu tradycyjnego. Ze względu na pandemię wydarzenia odbywają się w przestrzeni wirtualnej, a do pawilonu można zajść w czasie spacerów, by kupić ciepły napój czy ciasto na wynos.

Spotkania online na nowo pozwolą odkryć otaczającą przestrzeń oraz historię swojej rodziny! Pod każdym filmem podana zostanie lista przedmiotów, które będą potrzebne do stworzenia nowego dzieła. Animatorki pokażą najważniejsze techniki i zainspirują do nowych projektów. Zapraszamy do kreatywnego spędzania czasu!

Info. Biuro Programu "Niepodległa"

Wróć