Pomaluj mój świat na zielono!

2021-02-25 09:53

Świat zmaga się z problemami związanymi z jakością powietrza. W Polsce temat ten jest od kilku lat jedną z najważniejszych kwestii poruszanych przez ekologów, ale także lekarzy. Naukowcy nie mają wątpliwości. Choroby układu krążenia, takie jak wylew, niewydolność serca czy zmiany miażdżycowe, są często skutkiem zanieczyszczonego powietrza.

Aby zapobiec tej sytuacji, musimy edukować ludzi o istniejących zagrożeniach i tworzyć dobre nawyki. Środowisko zmieniają ludzie. Działania człowieka mogą powodować jego degradację lub rozwój. Każdy z nas może zmienić świat na lepsze. Wystarczy zacząć od swojego najbliższego otoczenia, poświęcić odrobinę czasu oraz zainspirować innych. Tylko działając razem, możemy realnie zmienić sytuację ekologiczną w Polsce.

Właśnie w tym celu Dotlenieni.org stworzyli akcję #ZielonyRekord, której kolejna edycja odbędzie się już 30 kwietnia 2021 r. Tego dnia każdy, kto chciałby zazielenić i dotlenić świat, może dołączyć do naszej społeczności. Wystarczy posadzić dowolną ilość roślin w pracy, domu, na działce lub ogrodzie, zrobić zdjęcia przedstawiające miejsce przed i po nasadzeniu, a na koniec opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #ZielonyRekord.

Każdy uczestnik akcji otrzyma od nas Wirtualne Drzewo (które następnie zamienimy na prawdziwe, podczas jednej z organizowanych przez nas akcji nasadzeń), certyfikat potwierdzający udział w Zielonym Rekordzie oraz podziękowania.

Weź udział w #ZielonyRekord, zachęć swoich znajomych do wspólnego działania, zmieniaj z nami świat na lepsze! Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Info. mazovia.pl

Wróć