Karnawałowy wirtualny kurs tańca od „Niepodległa. Miejsce spotkań”

2021-01-21 11:46

„Niepodległa. Miejsce spotkań” z okazji karnawału zaprasza do swojego ogrodu na wirtualny kurs tańca! Co piątek, poznając kroki najmodniejszych ówczesnych tańców miejskich, będzie można przenieść się na parkiety przedwojennej Warszawy. Co piątek zapraszamy na profile Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań na tańce!

Każdego piątku, od 22 stycznia do 12 lutego, o godzinie 15:00 zostanie opublikowany nowy odcinek cyklu. Kurs jest dostępny dla wszystkich, starszych i młodszych  – wystarczy dostęp do komputera, trochę czasu i trochę miejsca! Nauczycielami dawnych tańców miejskich będą Bogumiła i Piotr Zgorzelscy, znani m.in. z Akademii Tańca Tradycyjnego.

Cykl „Dawne tańce miejskie” składa się z 4 odcinków:

  1. Fokstrot „Na raz”
  2. Fokstrot „Dwa na raz”
  3. Quickstep
  4. Polka drobna, tzw. Drygana

Przejdźmy przez karnawał razem, tanecznym krokiem!

 

FOKSTROT, QUICKSTEP, POLKA

Fokstrot, quickstep, polka były obecne na międzywojennych dancingach. „Niepodległa. Miejsce spotkań” zapraszało dotąd na potańcówki z muzyką na żywo do  pawilonu kulturalnego w Łazienkach Królewskich, a teraz zostały one przeniesione online. W karnawale zachęcamy do wspólnej zabawy jak sprzed stu lat, choć we własnych domach!

Premiery będą miały miejsce na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań oraz na kanale YouTube Niepodległa. Zachęcamy do ich śledzenia. Można tam znaleźć m.in wirtualne zabawy dla dzieci z muzyką tradycyjną, a w kolejnych tygodniach pojawią się wirtualne warsztaty rękodzielnicze „Twórcze spotkania”. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Info. niepodlegla.gov.pl

Wróć