Konkurs ortograficzny dla dzieci i dorosłych - dyktanda.pl

2020-12-22 08:19

Serwis edukacyjny dyktanda.pl serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w trakcie przerwy od zajęć szkolnych.

Czym można zająć się w domu podczas nadchodzących ferii? Na przykład udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.

 

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono pierwiastek rywalizacji o nagrody rzeczowe. 

 

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich sto! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

 

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

 

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

 

Konkurs prowadzony jest w całości online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 

Powodzenia!

Wróć