Konkurs HackJunior – zapraszamy do udziału

2020-11-26 13:42

Zachęcamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych do udziału w konkursie „HackJunior” organizowanym przez Departament GovTech KPRM. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania i/lub wykorzystania nowych technologii. Prace przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 listopada 2020 r., do godz. 15:00.

Informacje o konkursie

Konkurs „HackJunior” jest skierowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych. Jego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych. Przedsięwzięcie organizuje Departament GovTech Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego (prezentacji, makiety, programu, maty edukacyjnej lub innej pomocy dydaktycznej) z elementami robotyki, programowania i/lub wykorzystania nowych technologii. Prace przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 listopada 2020 r., do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/govtech/hackjunior

Prace konkursowe zgłaszają nauczyciele za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://hackjunior.webankieta.pl/.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorami: helena.salasinska@kprm.gov.pl lub hackjunior@robotsclass.com.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Wróć