Konkurs na najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

2020-11-19 10:21

Szopki betlejemskie są jednym z najpiękniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zachęca do udziału w konkursie „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 6–15 lat.

Co należy zrobić by wziąć w nim udział? To proste, wystarczy:

  • Wykonać przestrzenną szopkę betlejemską wzorowaną na motywach zaczerpniętych z folkloru (Uwaga! Jej wymiary nie mogą przekroczyć: 50 cm x 50 cm x 50 cm);
  • Wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną poniżej;
  • Przynieść swoją pracę wraz z kartą zgłoszeniową do skansenu (prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 24 275 28 83, wew. 216) lub wysłać ją na adres:

 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64;

z dopiskiem: Konkurs „Szopka betlejemska”

  •  11 grudnia oglądać transmisję na żywo z ogłoszenia wyników na muzealnym fanpage’u.

Prace dostarczyć należy do 4 grudnia 2020r. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną przesłane laureatom na adresy podane w kartach zgłoszeniowych. O terminie wystawy pokonkursowej poinformujemy zaś na stronie mwmskansen.pl po ogłoszeniu wyników konkursu.

W tym trudnym czasie zachęcamy do wspólnego kultywowania zwyczajów i obrzędowości mazowieckiej wsi. Zdajemy sobie sprawę z ilości wyzwań jakie stwarza nauka zdalna i ograniczeń spowodowanych kolejną fala pandemii. Mamy jednak nadzieję, że nasza inicjatywy wzbudzi szerokie zainteresowanie młodych utalentowanych twórców.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

______________________________________

Materiały do pobrania:

Regulamin konkursu – format docx

Regulamin konkursu – format pdf

Karta zgłoszeniowa – format docx

Karta zgłoszeniowa – format pdf

Wróć