Eksperymentuj w e-Laboratorium

2020-11-03 09:57

 

Jak samemu zrobić świecącą diodę? I to z przedmiotów dostępnych w domu? Takie rzeczy tylko z e-Laboratorium Centrum Nauki Kopernik. 

Eksperymentować można wszędzie, także w domu. Udowadniają to edukatorzy i edukatorki prowadzący e-Laboratoria dla szkół. 4 listopada przekonają się o tym uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy. Zajęcia realizujemy w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Laboratorium w każdym domu? Tak!
E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. Scenariusze zajęć przygotowaliśmy tak, aby odpowiadały założeniem podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. E-Laboratoria są przeznaczone dla uczniów i uczennic klas IV–VIII.

Program Nauka dla Ciebie

Program Nauka dla Ciebie to nie tylko laboratorium online. Są też zajęcia e-Naukobus i e-Planetobus – skorzystało z nich już ponad 3000 uczniów i uczennic w całej Polsce. Program skierowany jest do szkół z miejscowości poniżej 130 tys. mieszkańców. Szkoły uczestniczą w nim bezpłatnie. Aby zgłosić szkołę do programu, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Info.CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

Wróć