„Po pierwsze Rodzina!”. Do 4 listopada trwa nabór w III turze konkursu

2020-10-27 11:31

Organizacje pozarządowe, które chcą starać się o dotację na projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe wspierające rodziny w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina”, powinny się spieszyć. Już tylko do 4 listopada br. trwa nabór w ramach III tury konkursu.

To kolejna szansa na otrzymanie dotacji w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina”. Jak wskazują Organizatorzy, ze względu na ciekawe pomysły i ogromny potencjał organizacji pozarządowych, zdecydowano o ogłoszeniu trzeciej tury konkursu.

Kto może otrzymać dotację?

O dotację mogą się ubiegać instytucje, które za dobro społeczne uznają trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz ukierunkowane są na jego rozwój. Pod uwagę zostaną wzięte te projekty, które mają na celu wspieranie małżeństw jako najlepszego środowiska opiekuńczo-wychowawczego dla dzieci i przygotowanie par do radzenia sobie z trudnościami czy konfliktami w życiu rodzinnym.

Aby wystartować w konkursie, trzeba mieć doświadczenie w działaniu na rzecz rodziny i zaprezentować projekt jednej, zrealizowanej już wcześniej inicjatywy. Wysokość dofinansowania wynosi od 50 000 zł do 1 500 000 zł. Co ważne, wkład własny nie jest wymagany.

Jak i do kiedy można składać oferty?

Oferty należy składać do 4 listopada poprzez formularz na stronie: https://www.witkac.pl/#/contest/view?id=13882. Aby to zrobić, trzeba wcześniej założyć własne konto.

Nagrodzone projekty będą realizowane w okresie od 27 listopada do 31 grudnia 2020 r., a wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 13 listopada.

Więcej informacji

Wszystkie niezbędne informacje na temat przygotowania oferty i udziału w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” – III tura można znaleźć w Regulaminie konkursu, a na pytania zainteresowanych odpowiada Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej pod adresem mailowym konkurs.ppr.20.3@mrips.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej 

 

Wróć