"Odkryj niepowtarzalne pogranicze PL-BY-UA" – konkurs fotograficzny

2020-07-27 13:56

Obszar objęty programem, z jego dziewiczą przyrodą, wspaniałymi zabytkami oraz różnorodnym dziedzictwem kulturowym  i historycznym, jest piękny. Łatwo znaleźć miejsca, w których czas się zatrzymał. Po obu stronach granicy można spotkać wyjątkowych ludzi reprezentujących różnorodne wzorce kulturowe i religijne. Znajdziesz tu także społeczności lokalne realizujące projekty współfinansowane z Programu Polska–Białoruś–Ukraina, promujące lokalną kulturę i historię, pielęgnujące wspólne tradycje, podnoszące standard życia czy też zapewniające bezpieczeństwo i opiekę zdrowotną swoim mieszkańcom. Łatwo można się zainspirować.

Serdecznie zapraszamy,  zarówno profesjonalnych fotografów, jak i fotoamatorów, do udziału w konkursie fotograficznym „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PL-BY-UA”. Celem konkursu jest promocja bogactwa, różnorodności i wartości, które wspiera Program oraz efektów projektów realizowanych w ramach Programu na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy.

Konkurs obejmuje cztery kategorie, w których uczestnicy mogą zgłaszać swoje zdjęcia:

  1. Wokół projektów Programu PL-BY-UA
  2. Słynne miejsca dziedzictwa kulturowego i historycznego
  3. Piękno natury
  4. Tradycje, zwyczaje i rytuały – bogactwo i różnorodność kultury

Na zgłoszenia czekamy do 23 października 2020 r. (do północy czasu środkowoeuropejskiego).

Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Nagrodzone zdjęcia będą również szeroko promowane w trzech krajach Programu oraz instytucjach UE.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: http://pbu2020.eu/

Wróć