Finał Czwartków Lekkoatletycznych

2017-06-22 08:13

   17-18 czerwca w Łodzi odbył się XXIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Uroczyste otwarcie przy akompaniamencie orkiestry dętej, przemówienia medalistów olimpijskich oraz powitanie trzech tysięcy zawodników szkół podstawowych i ich opiekunów z całej Polski odbyło się przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i padającym deszczu na stadion lekkoatletyczny AZS Łódź.

   Po jesienno-wiosennej rundzie eliminacyjnej do zawodów ogólnopolskich awansowały trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach – zawodniczki Klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice. Dwie to zawodniczki z rocznika 2005 – Gabriela Muder i Zuzanna Chalimoniuk zaś trzecia to Julia Boruta z rocznika 2004 wszystkie biegające na dystansie 300m. Pierwszy dzień to runda eliminacyjna. Zawodnicy biegają na wyznaczonych torach w odpowiednich seriach i tylko 8 najlepszych uzyskuje awans do ścisłego finału odbywającego się w kolejnym dniu. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się znakomicie, godnie reprezentowały Łosice i rejon siedlecki, ustanawiały rekordy życiowe.
   Najlepiej zaprezentowała się Gabriela Muder, poprawiła rekord życiowy i uzyskała 11 miejsce z czasem 47,74s. Jej rówieśniczka Zuzanna Chalimoniuk uzyskała czas 51,53s co dało 31miejsce. O rok starsza Julia Boruta wywalczyła 21 miejsce z czasem 46,68s.
   Zawody w Łodzi to najważniejszy start w całorocznym treningu, możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie i z najlepszymi zawodnikami z całego kraju, możliwość zdobywania bezcennego doświadczenia i poznania byłych najlepszych zawodników naszego kraju takich jak Marian Woronin (najszybszy w historii Polak, rekordzista kraju na 100m i główny organizator imprezy) oraz Artur Partyka (medalista mistrzostw świata i olimpijskich).

 

Tekst i fot. Zarząd PUKS „JEDYNKA” Łosice 

Wróć