Dzień Bibliotekarza w bibliotece powiatowej

2017-05-10 12:05

    9 maja w sarnackiej bibliotece odbył się Dzień Bibliotekarza. Uroczystość była zarazem oficjalną inauguracją działalności naszej biblioteki jako biblioteki powiatowej dla bibliotek publicznych Powiatu Łosickiego.

    W uroczystości uczestniczyli: wszyscy przedstawiciele bibliotek publicznych powiatu, czyli 14 bibliotekarek i bibliotekarzy z placówek w: Huszlewie, Platerowie i Górkach, Łosicach i Niemojkach, Olszance i Próchenkach, Sarnakach i Serpelicach, Starej Kornicy, władze gminy w osobach: Andrzej Lipka – Wójt Gminy Sarnaki, Małgorzata Korbut – Przewodnicząca Rady Gminy Sarnaki i Małgorzata Wawryniuk – Sekretarz Gminy Sarnaki, przedstawicielki władz powiatu w osobach: Bożena Niedzielak – Wicestarosta Łosicki, Wanda Frączek – Członek Zarządu Powiatu Łosickiego oraz Kazimierz Hawryluk – Wójt Gminy Stara Kornica, Karol Juszyński – Dyrektor GOK Platerów.

    Obowiązki, których szczególnie w maju nie brakuje bibliotekarzom, nie pozwoliły przyjechać reprezentacji biblioteki wojewódzkiej.

    Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji na temat historii biblioteki. Później krótkie przemówienia wygłosili Pani Wicestarosta i Wójt Gminy Sarnaki. Oboje w swoich przemówieniach zawarli  wiele ciepłych słów skierowanych do pracowników bibliotek, którzy w czasach konsumpcjonizmu starają się zaszczepiać w ludziach wartości duchowe, a ich społeczna rola nie sprowadza się tylko do gromadzenia, przechowywania i wypożyczania zbiorów.

    Z rąk Pani Niedzielak bibliotekarki otrzymały prezenty książkowe dla swoich placówek. Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa i Wójta Gminy Sarnaki wszyscy pracownicy bibliotek otrzymali prezent, którym jest wyjazd do Warszawy. Głównym punktem wycieczki będzie wizyta w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

    Po części oficjalnej wystąpiły zespoły z sarnackiego Gminnego Ośrodka Kultury, który „od zawsze” współpracował z biblioteką. Kabaret „Łzy Sołtysa” oraz zespół mandolinowo – gitarowy zapewniły godziwą rozrywkę.

    Następnie zebrani ruszyli do stołów z przekąskami. Wymiana doświadczeń, omawianie  wspólnych przedsięwzięć i nieco lżejsze rozmowy zajęły następne kilka godzin.

 

Tekst i fot. Biblioteka Powiatowa w Sarnakach 

Wróć