Lekcje z ZUS

2016-06-30 09:30

ZUS zaprasza nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych na warsztaty. Udział w nich umożliwi poprowadzenie zajęć o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach.

 

Czym są składki? Czy mogę liczyć na zasiłek, jeśli zachoruję? Jaka będzie moja emerytura? Świadomość tego, jak wygląda polski system ubezpieczeń społecznych z pewnością przydaje się w życiu. Zrealizowanie w szkole „Lekcji z ZUS” wyposaży uczniów w wiedzę, która szybko znajdzie praktyczne zastosowanie przy podejmowaniu decyzji dot. przyszłej kariery zawodowej. Wzięcie udziału w projekcie to także szansa na wygranie wielu cennych nagród. Dla uczestników zajęć ZUS przeprowadzi bowiem ciekawy konkurs wiedzy.

Siedlecki oddział ZUS we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje kolejne warsztaty, na których nauczyciele zapoznają się z programem oraz metodami przeprowadzenia lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Pedagodzy mogą liczyć na pomoc ZUS w kwestiach merytorycznych. Otrzymają także niezbędne do przeprowadzenia lekcji materiały edukacyjne. Wstępny termin przeprowadzenia warsztatów to początek września. Szczegóły dot. projektu znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/LekcjezZus oraz kontaktując się z rzecznikiem prasowym siedleckiego ZUS (rzecz.siedlce@zus.pl).

 

Serdecznie zapraszamy

 

Piotr Olewiński

Rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Siedlcach

Wróć