Rajd Nadbużański

2016-06-23 11:38

    W dniach 11 – 12.06.2016 r. odbył się Rajd Nadbużański zorganizowany  przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej i Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Tajnej  Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach. Tym razem trasy wiodły terenami nadbużańskimi po lewej i prawej stronie rzeki.

Trasy:

  1. Piesza (seniorzy): Zabuże – Mielnik – Zabuże – Serpelice;
  2. Piesza (ogólnodostępna): Gnojno – Niemirów – Sutno – Wajków – Mielnik – Zabuże – Serpelice.    Trasa również dla grupy NordicWalking;
  3. Rowerowa: Łosice – Niemojki – Łysów – Zaborze – Rusków – Mężenin– Klimczyce – Kózki – Mierzwice – Serpelice.

Ze względu na niski stan wody w Bugu nie kursował prom między Gnojnem a Niemirowem. Uczestnicy 1 i 2 trasy zostali przewiezieni na start do Niemirowa i Mielnika autokarem. Trasa rowerowa przebiegała zgodnie z założeniami. W Klimczycach Kolonii grupa rowerowa spotkała się z panem Ryszardem Krykowskim, który opowiadał o wydarzeniach związanych z wydobywaniem z Bugu rakiety V-2. Atrakcją rajdu była zmienna pogoda. Na zmianę świeciło słońce, wiał silny wiatr lub padał deszcz. Mimo to wszyscy w świetnych humorach dotarli na metę w Serpelicach, gdzie czekał smaczny obiad. Wieczorem było ognisko. Przy akompaniamencie akordeonu długo śpiewano piosenki biesiadne i harcerskie.

Organizatorów wsparli finansowo: Starostwo Łosickie, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Jan Kobyliński.

Wróć