Konkurs "ODDAL TO"

2016-06-21 07:37

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach uprzejmie informuje, że w dniach 31 maja i 1 czerwca 2016 r. został ogłoszony konkurs Głównego Inspektora Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Oddal to”.

            Celem konkursu jest zainteresowanie opinii publicznej, szczególnie młodzieży, zdrowym stylem życia i będzie prowadzony z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej w tym celu aplikacji „Oddal to”. Konkurs został ogłoszony w dwóch kategoriach - dla ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży oraz dla gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

            W pierwszym przypadku  zdjęcia zrobione za pomocą aplikacji będą zgłaszane przez uczestników poprzez dedykowaną stronę internetową www.oddalto.gis.gov.pl

Szkoły natomiast będą miały za zadanie przygotowanie pracy artystycznej, gdzie będą wykorzystywane zdjęcia wykonane za pomocą aplikacji (np. kolaże, infografiki, plakaty, animacje). Termin składania prac dla szkół został ustalony na koniec września, tak aby umożliwić zgłoszenie się jak największej liczby szkół. Ogłoszenie konkursu dla szkół już teraz, ma za zadanie rozpropagować informacje o konkursie indywidualnym wśród uczniów jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego oraz  nakłonić uczniów do robienia w trakcie trwania wakacji zdjęć, które umożliwią stworzenie pracy zbiorowej we wrześniu i zgłoszenie jej w ramach konkursu dla szkół. 

Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody:

- za zajęcie pierwszego miejsca - karta podarunkowa o wartości 10 000 zł. lub  

  równoważne;

- za zajęcie drugiego miejsca  - karta podarunkowa o wartości 7 000 zł. lub równoważne;

- za zajęcie trzeciego miejsca - karta podarunkowa o wartości 3 000 zł. lub równoważne.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem znajdziecie Państwo pod linkiem http://gis.gov.pl/o-nas/aktualnosci/369-oddal

            Serdecznie zachęcam uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  do wzięcia udziału w konkursie.

Wróć