Aktualności

2019-07-19 11:15

Zaproszenie na bezpłatne badanie mammograficzne w Łosicach

Jedynie  38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem,tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Więcej...

2019-07-18 14:58

XX Festyn Nadbużański

14 lipca spotkaliśmy się na Festynie Nadbużańskim w Serpelicach. Na skarpie, która zyskała nowe oblicze dzięki ławeczkom na których można było usiąść i obserwować nie tylko to co dzieje się na scenie, ale również obserwować rzekę Bug, która stała się po raz dwudziesty naturalnym tłem festynu.

Więcej...

2019-07-17 13:03

III edycja konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji”

Województwo Mazowieckie ogłasza III edycję konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji” dla urzędów gmin, urzędów miast, starostw powiatowych, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych lub spółek (w których Samorząd Województwa Mazowieckiego posiada 100% udziałów lub akcji) lub podmiotów publicznych (o charakterze oświatowym oraz zdrowotnym), zwanych dalej Instytucją.

Więcej...

2019-07-17 10:01

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP I WOJSKOWE WYZWANIE

Ruszyła kolejna edycja kampanii pn. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, której celem jest promocja służby wojskowej i zachęcenie do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Głównym sposobem jej realizacji będzie organizacja zajęć o charakterze okołowojskowym, skierowanych do osób pełnoletnich, posiadających obywatelstwo polskie i zainteresowanych służbą wojskową.

 

Więcej...

2019-07-15 12:54

DNI ŁOSIC 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na Dni Łosic 2019, które odbędą się w dniach 19-21 lipca.

 

Więcej...

2019-07-12 14:47

Apel Żniwa

Więcej...